Понеділок, 16 ТравняПерший регіональний
Shadow

Херсонці можуть долучитися до створення «Турбіни»

Новий 2020 рік у Херсоні розпочинається з нового креативного проєкту, який представили сьогодні, 9 січня,  на прес-конференції. У нашому місті буде створено креативний простір під назвою «ТУРБІНА», що розташують у приміщенні колишнього вентиляційного цеху поряд з вже добре відомим херсонцям простором «Urban CAD».

За останні роки в Херсоні з’явилося чимало проблем, які характерні багатьом містам України: це й занепад місцевої економіки, і виїзд кваліфікованих кадрів закордон, і відчуття розчарування та демотивації серед херсонців. Особливо відчуває брак можливостей для себе у Херсоні молодь. Тому головною метою проекту «ТУРБІНА», за словами організаторів, є бажання об’єднати усіх активних громадян, які мають креативні ідеї,  для розвитку та відновлення обласного центру.

Як зазначила арт-директор в «URBAN CAD» Олена Афанасьєва, ідею зі створення платформи «ТУРБІНА» виношували давно:

«Три роки тому ГО «Бізнес-асоціація «Ми-Херсонці»» почала працювати з ідеєю ревіталізації колишніх промислових територій та приміщень в центрі міста. Було створено відкритий простір «URBAN CAD», у якому щороку у теплий сезон відбувається чимало культурних, освітніх, благодійних і соціальних заходів. Проте головною метою завжди залишалося створення платформи «Турбіна», яка б відкрила нові можливості для Херсона, як постіндустріального міста, та допомогла покращити його імідж, як динамічного і проєвропейського міста, що розвивається».

«ТУРБІНА» буде реалізовуватися при підтримці проєкту «Зміцнення громадської довіри», що фінансується  Агентством США з міжнародного розвитку. Вже  виділено понад 110  тис доларів. Загальна площа креативного об’єкту складає 3 тис кв м, проте в цьому році планують відновити лише 1 тис кв м. Ремонт здійснюватимуть у будівлі колишнього вентиляційного цеху, у якому розташовуватиметься і постійно працюватиме арт-платформа «ТУРБІНА». А саме буде здійснено ремонт 1-го поверху і даху будівлі. Простір поділять на кілька зон, в тому числі – на залу для конференцій, для проведення виставок, семінарів, практикумів тощо.

Крім того, креативний простір «ТУРБІНА» надаватиме свої площі для репетицій молодим музичним і театральним колективам. Відкриття заплановано на червень 2020 року.

Як зазначив співзасновник «URBAN CAD» Віталій Бєлобров, до кожного з етапів проєкту, залучать громаду, адже основною метою є створення спільного простору для жителів Херсона, тому без їхньої участі зробити це буде не можливо. Влітку ми організуємо безкоштовні заходи, до яких зможуть долучатися всі бажаючі:

«Жителі міста зможуть долучитися до Відкритого практикуму «Простір мрій», взяти участь у конкурсі соціально-культурних ініціатив в «Турбіні» і створити саме те, що вважають за потрібне для розвитку міста та громади. Нас очікує масштабний Форум креативних індустрій і новий поштовх до розбудови у Херсоні мережі активних та інноваційних громадян».

 

Наразі приміщення колишнього вентиляційного цеху має такий вигляд. Тут вже проведено два суботники, в кожному з яких брало участь близько 70-ти херсонців. Фото з соцмережі Facebook

 

Ескізний проєкт арт-платформи “ТУРБІНА”. Фото з соцмережі Facebook

 

Ескізний проєкт арт-платформи “ТУРБІНА”. Фото з соцмережі Facebook

 

Ескізний проєкт арт-платформи “ТУРБІНА”. Фото з соцмережі Facebook

Катерина Чобітько

Фото: Ірина Паршина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.