Субота, 12 ЧервняПерший регіональний
Shadow

Херсонці звернулися до президента України

Результатом проведення круглого столу «ЗУПИНИТИ ЗНИЩЕННЯ ІСТОРІЇ ХЕРСОНА!», який зібрав архітекторів, мистецтвознавців, керівникив громадських та політичних організацій, журналістів, мешканців міста Херсона стало підписання його учасниками відкритих звернень до президента України Володимира Зеленського, Прокурора Херсонської області Володимира Калюги, голови Херсонської обласної державної адміністрації Юрія Гусєва та секретаря Херсонської міської ради Олени Урсуленко.

За словами колишнього багаторічного головного архітектора Херсона, почесного громадянина міста Вячеслава Громихіна, зараз громадськість якомога голосно повинна заявити усім про спроби місцевою владою знищити унікальну архітектурно-історичну спадщину Херсону та намагання рейдерські захопити набережну міста. В’ячеслав Михайлович каже, що потрібно негайно підіймати на ноги всю громадськість, всіх архітекторів, всіх херсонців інакше замість візитки міста — готелі Фрегат ми отримаємо перепланування під елітне приватне житло, а улюблена всіма херсонцями територія набережної з фонтаном стане великою парковкою для авто нуворишів.


Ми (йдеться у зверненнях ) — стурбовані свавіллям чиновників Херсонської міської ради, облдержадміністрації та їх спробами знищити архітектурні ансамблі Херсона, пам’яток культурної та історичної спадщини Херсонщини. В першу чергу, змінити цільове призначення готелю «Фрегат» та забудувати багатоповерховим житлом набережної Ушакова у місті Херсоні. Але відповідно до Генерального плану та до Зонування території (чинна містобудівна документація Херсона) ділянка, що за умовами закритого конкурсу пропонується для будівництва житла, має чітко визначений статус — як громадська та ландшафтно-рекреаційна зона.

Міські чиновники за безпосередньої участі та підтримки Херсонського міського голови Миколаєнка, власника готелю та начальника управління містобудування та архітектури Херсонської обласної державної адміністрації Ходіним Г.М.  умовами закритого конкурсу фактично знищують весь архітектурно-будівельний ансамбль та місця відпочинку мешканців міста.

Крім того, учасники круглого столу хочуть привернути увагу до об’єктів, що зараз активно будуються або знаходяться в захаращеному стані, спотворюючи обличчя історичного центру міста Херсона. Одним із яскравих прикладів нехтування представниками органів місцевого самоврядування інтересів збереження історичного та культурного середовища міста є об’єкт, що на сьогодні будується – ТРЦ «Суворовський» по вул. Суворова в м. Херсоні.

Вважаємо, що лобіювання бізнес – інтересів приватних структур міським головою Миколаєнком В. В. є відвертим проявом корупції та потребує особливої уваги з боку Президента України, органів прокуратури, Херсонської облдержадміністрації.
Учасники круглого столу підписали звернення та просять втручання вишіх посадових осіб держави:
1.НЕ ДОЗВОЛИТИ змінити цільове призначення готелю «Фрегат» та будівництво житла на міській набережній.
2.ВИЗНАТИ НЕЗАКОННИМ будівництво ТРЦ «Суворовський» по вул. Суворова в м. Херсоні.
3.ПРИТЯГНУТИ до відповідальності винних у підготовці документів щодо оформлення земельної ділянки всупереч чинної містобудівної документації та надання замовнику дозвільних документів на будівництво (реконструкцію).
4.ПОВЕРНУТИ вищевказані земельні ділянки у власність територіальної громади і відшкодувати громаді міста Херсон збиток, нанесений незаконними рішеннями міської влади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *