П’ятниця, 23 КвітняПерший регіональний
Shadow

Херсонці побачили «чорну дошку» та моторошні спогади жертв Голодомору

Сьогодні, 23 листопада 2019 року, вшановують День пам’яті жертв Голодомору.  Голодомор ХХ сторіччя назавжди залишиться для українців найстрашнішими сторінками нашого минулого. Українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років, який на міжнародному рівні визнали як геноцид українського народу.

До книги пам’яті жертв голоду вписаний і Херсонський край. Сьогодні, у пам’ятну дату, у Херсонському обласному краєзнавчому музеї відбувся День відкритих дверей. Особливим місцем для кожного відвідувача стала виставка «Голодомори. Херсонський літопис». Тут представлені побутові речі, фотокартки, мемуари та спогади очевидців, а ще – копії архівних документів із фондів. Загалом в експозиції майже тисяча експонатів.

«У роки голоду люди були вимушені їсти мишей, щурів, горобців, хробаків. Вживали в їжу кульбабу, реп’яхи, кропиву, акацію. Від цього люди, особливо діти, почали хворіти, помирати. В той час було багато смертей. Люди були схожі на тіні, у яких було обличчя, лише одні зуби. Деякі люди, втративши цілі сім’ї, ставали божевільними» – Скирденко Іван Тихонович, 1926 р.н., житель с. Чкалове, Великоолександрівський район.

Центральне місце в експозиції займає історично-кулінарна інсталяція. Зображена на ній їжа у часи Голодомору вважалась королівською.

Один з наймоторошніших експонатів – “чорна дошка”.

Події тих страшних часів вчать нас цінувати хліб, наче святиню та звертати увагу на ті речі, які на перший погляд здаються не суттєвими, а відродження історичної пам’яті дає надію на те, що події ХХ століття більше ніколи не повторяться.

Катерина Чобітько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *