Четвер, 22 КвітняПерший регіональний
Shadow

Херсонці почули сповідь про боротьбу з «ілюзією»

У Херсонському обласному музично-драматичному театрі ім. Миколи Куліша, на сцені під дахом, відбулася презентація моновистави «Ілюзія». Актором-аматором і автором п’єси став Андрій Скутельник – 32-річний чоловік, який вже майже 20 років бориться із проблемою, про яку більшість звикли мовчати – наркотичною залежністю. Він розкрив душу та вперше відверто розповів херсонському глядачеві про своє життя, починаючи від самого народження. Андрій зростав у Київській області. З дитинства хлопець спостерігав за сімейними сварками, відчував самотність та непотрібність власним батькам. Вперше він спробував наркотики у 13 років і потрапив до так званої «ілюзії», де в нього зникало відчуття гніву та смутку. Минали роки і хлопець зрозумів, що наркотична залежність – страшна річ, яка безжально забирає людські життя, ілюзія не рятує від реальності, вона її знищує.

Андрій Скутельник: «Вперше я потрапив на реабілітацію у 19 років, але пробув у тому центрі приблизно години дві і поїхав. А ось вже в 21 рік почалася моя справжня реабілітація від наркотичної залежності, яку я продовжую і зараз. Допомагає мені у цьому віра в Бога, щодня я молюся та прошу в Бога підтримки. Також я відчуваю підтримку від людей. Глядачі, які сьогодні прийшли, та з якими я поділився своєю історією, мотивують мене не зупинятися та рухатися далі».

Також за словами Андрія, йому вдалося забути дитячі образи, зараз він налагодив стосунки з батьками. Коханої жінки та дітей в нього поки що немає, проте має надію, що зовсім скоро в нього вийде стати по-справжньому щасливою людиною, люблячим чоловіком і батьком.

«Не всі люди – наркомани, але всі наркомани – люди» – саме цей меседж до кожного глядача хотів донести режисер-постановник моновистави «Ілюзія» Сергій Павлюк. Він зізнається, що деякі складнощі під час роботи з Андрієм були, адже познайомився з хлопцем лише два місяці назад:

Сергій Павлюк: «Під час роботи з акторами я можу бути дещо різким, змушую їх копирсатися в собі, вказую на їх недоліки, але тільки заради того, щоб вони розкрилися та пройнялися кожним словом, яке вони говорять зі сцени. Тому в мене були побоювання, чи правильно мене зрозуміє Андрій. Ми спрацювалися: моновистава була написана Андрієм російською, але я запропонував йому перекласти на українську і це дало йому змогу переосмислити та прикинутися власною історією, що більше відкрило в ньому акторський талант. Ми ретельно підбирали музичний супровід: змусив Андрія покопирсатися в собі та згадати, які саме пісні асоціюються в нього з кожним періодом життя».

Але найголовнішим, як зазначив Сергій Павлюк, безперечно є те, що Андрій набрався сміливості і відверто розповів про свою проблему. Він не є професійним актором чи драматургом, але достойно проявив свій талан і показав, що не варто ставати на шлях самознищення, навіть, якщо цей шлях надто звабливий.

Створення вистави – спільна ініціатива херсонського театру і Міжнародної антинаркотичної асоціації, де до того ж наразі проходить реабілітацію Андрій Скутельник. Антон Артем’єв, який керує відділом профілактики Херсонської філії Міжнародної антинаркотичної асоціації, зазначає, що статистика наркозалежних людей – жахлива. 

Антон Артем’єв: «Точних даних про те, скільки людей мають залежність – немає. Адже більшість про це замовчують. Але ми маємо розуміти, що наркозалежність, в тому числі і алкогольна та інші залежності – це хвороба, яку людина має лікувати. В нашій філії у Херсонській області за 4 роки пройшли лікування майже 1000 пацієнтів. І найстрашнішим є те, що останнім часом, від залежності страждають діти, починаючи з 14 років».

За словами глядачів, гра актора була дійсно щира та змусила замислитися над тим, наскільки важливо не зробити в житті хибних помилок, які інколи можуть призвести до найсумніших наслідків. Серед глядачів було багато представників медичних та освітніх закладів Херсонщини. На їх думку, цю виставу варто ще раз продемонструвати херсонським підліткам, адже не дивлячись на присутність лайливих та гострих слів у тексті актора, можливо саме ця історія допоможе сформувати в їх світогляді той факт, що наркозалежність – це страшне явище, яке може призвести до летальних випадків.

20 січня 2020 року виставу планують показати у Києві в спортивно-терапевтичному таборі МАА.

Катерина Чобітько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *