П’ятниця, 26 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

Херсонці створили “живий ланцюг” до Дня Соборності

Близько пів сотні херсонців 22 січня 2021 року утворили живий ланцюг на Антонівському мосту з нагоди дня Соборності України.

Учасники акції із прапорами спочатку вишикувалися на середині Антонівського мосту. Тут, тримаючись за руки, заспівали гімн України.

 

Ланцюг єдності на Антонівському мосту: херсонці відзначили День Соборності України

Акцію “Ланцюг єдності” херсонці почали проводити з 2014. Саме тоді, розказує організаторка Оксана Погомій, відчули необхідність продемонструвати єдність людей та країни.

“Зараз це ще більш актуально. Вже 7 років триває війна, в нас відгризена велика частина Донбасу, в нас Крим забрали. Але возз’єднатися треба, пам’ятати треба про те, що ми різні всі, але Україна повинна бути соборною, ми тут народилися, ми тут живемо, тут наші діти, наші онуки, вони повинні любити нашу землю”, – каже Оксана Погомій.

Василь Паламарчук – учасник антитерористичної операції на сході країни. Говорить, воював за свободу та єдність України. 22 січня, у свій день народження, долучився до акції, бо це свято вважає одним з найважливіших.

“Це – знакова подія, яка означає єдність України. Не зважаючи ні на що, ми – єдині, хоч нас намагаються розділити мовними, територіальними аспектами. Сьогоднішній день – це найперше свято, яке було в Україні ще з часів УНР, коли Україна об’єдналася, тому це досить така серйозна подія, історична подія і її пропустити не можна”, – говорить Василь Паламарчук.

 

Ланцюг єдності на Антонівському мосту: херсонці відзначили День Соборності України

Єдність культурна, національна та політична – ці аспекти, каже єпископ Херсонський та Каховський Борис, важливі для Соборності усієї країни.

“Наша проблема сьогодні, що минуло 30 років проголошення Незалежності і, на жаль, не всі розуміють, що це є головне свято. Коли ми навчимося єднатися у різноманітності, тільки тоді ми збудемося як сильна держава”.

 

Ланцюг єдності на Антонівському мосту: херсонці відзначили День Соборності України

Участь в акції взяли близько 50 людей. Вперше цього року учасники перейшли міст повністю від Херсона до Олешок і назад.

“Це – поклик душі, це – поклик серця, це – моє єство. Люди багато років тому боролися за єдину Україну, вони вибороли і хай потім вона єдина була не так довго, але сьогодні ця тема є актуальна, ми повинні бути єдині і хай всі, хто цього не розуміє, хай вони побачать, що є такі люди, які цього хочуть і які будуть за це стояти до кінця”, – говорить учасниця акції Наталка Кулеба.

 

Ланцюг єдності на Антонівському мосту: херсонці відзначили День Соборності України

“Це значить єдність людей, разом вирішувати всі проблеми, боротися за незалежну Україну, за її розбудову, за майбутнє наших дітей, онуків. Я цього дуже хочу. Тому Соборність для мене – це свято, велике державне свято“, – розповіла ще одна учасниця акції Ольга Вдовенко

Тривала акція майже годину.

Суспільне

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

1 Comment

  • ujcnm

    Ну, судя по фото – даунов не так уж и много! Но мне вот интересно, вы реально такие “националисты”, что ходите с татарами вместе, зная, что они перережут вам глотки, как только им дадут команду? Вы реально забыли, как вас селами гнали в рабство, кого на тяжелый труд, кого – в гаремы и публичные дома? Что вы за нация, когда можете простить такое, ради какой-то подачки или даже её обещание! Вы же холопы и быдло, какие вы “нацики”? Ну, если вы только “нацики” холуёв!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *