Четвер, 23 ВересняПерший регіональний
Shadow

Херсонці все частіше скаржаться на порушення правил вигулу собак

Великі і малі, з модними шубками та плащами. З ранку у міських парках собачники Херсона вигулюють найдорожчих своїх друзів. Серед них – Галина Кремська зі своєю Бєлкою (офіційно – Бела Львівна), яку кілька місяців тому  хворою підібрала на вулиці.

Жінка не приховує свого захоплення чотирилапими, каже, що в деяких моментах вони чесніші та благородніші за людей. Любиш їх, а вони тобі взаємністю відповідають, а таку любов, мабуть, рідко і серед людей зустрінеш.

Господарка Бели «за» культурний вигул собак. Завжди при собі має поліетиленовий пакетик, щоб вчасно прибрати за подружкою. Проте не всі власники собак є такими відповідальними. Тому не дивно, що виникають незадоволення з боку жителів.

Сніжана Корженко, помічник вихователя дитячого садка, скаржиться – погуляти з дітьми у осінньому парку неможливо, скрізь багато «Ге», як на траві, так і на асфальті.

Андрій Кований, прес-офіцер управління патрульної поліції у Херсонській області коментує: «Патрульні регулярно отримують і опрацьовують виклики, пов’язанні з порушеннями правил вигулу собак або їх утриманням. Складають адмінпротоколи та направляють до відповідних інстанцій. Відповідно до ст. 154 Адміністративного кодексу України за порушення правил вигулу собак на господарів накладається штраф від одного до трьох неоподаткованих мінімумів громадян, що становить від 17 до 51 гривні. Якщо  ж вигул собак заподіяв шкоди здоров’ю або майну людей, то сума штрафу збільшується – від 3 до 5 неоподаткованих мінімумів (51-85 грн)».

«Конфлікт між городянами і собачниками може тривати вічно. Будь-який вигул собак у Херсоні є порушенням, оскільки у місті й досі не визначили спеціальні маршрути для вигулу чотирилапих, а відповідно до Закону України  вигул має відбуватися саме у спеціально відведених місцях. Тому маємо колізію у нашому Херсоні,» – продовжує Андрій Кований.

У європейських країнах проблем з вигулом собак немає. З хвостатим другом можна зайти у будь-який громадський заклад і у кафе також. Для собак існують спеціальні прогулянкові майданчики,  у парках встановлені контейнери чи туалети. Європейський досвід вже переймає Вінниця, де за рахунок громадського бюджету в міських парках облаштували міні-вбиральні для песиків, а у Львові визначили місця та  маршрути для вигулу собак.

Українські міста поступово вчаться створювати умови для братів наших менших. Сподіваємося, позитивний досвід щодо культурного вигулу собак пошириться й іншими регіонами України, зокрема, і Херсоном.

Елеонора Гуськова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *