Понеділок, 8 БерезняПерший регіональний
Shadow

Херсонців атакують каракурти

У мікрорайоні житлоселища херсонець у своєму приватному будинку виявив каракурта, отрута якого у 15 разів сильніше за отруту гримучої змії. Господар вчасно встиг піймати отруйного павука, тому , на щастя, ані він, ані його родина не постраждали. Чоловік впіймав каракурта в банку та відвіз до Херсонської обласної санітарно-епідеміологічної станції, де небезпечного павука приспали.  

Скоріше за все, у гості до херсонця завітала «чорна вдова», адже поряд з павуком чоловік виявив кладку яєць, яка виглядає як солом’яні кульки діаметром 7-15 мм. До речі, під час сидіння на кладці яєць павучі самки дуже агресивні й можуть атакувати через будь-який рух. Самка каракурта має величину 10-20 мм, а самець – 4-7 мм. У самця і самки тіло чорне, на черевці червоні плями, іноді з білим оздобленням навколо кожної плями. Укус самки може бути смертельним для людини. Самець небезпеки для людини не становить, оскільки не може прокусити людську шкіру.

У випадку, якщо «чорна вдова» все ж укусила людину, на місці ураження шкіри з’являється маленька червона цятка, що швидко блідне. Укус каракурта викликає психічну неврівноваженість у людини, пекучий біль, який через 15-30 хвилин поширюється по всьому тілу. У потерпілого виникає біль в області живота, слиновиділення і потовиділення, порушення роботи серця, ускладнення дихання.

Спеціальна протикаракуртова сироватка не завжди доступна, тому фахівці радять не пізніше як за 2 хвилини після укусу припекти уражене місце сірником, що горить, вогонь руйнує отруту. Якщо укус прийшовся в ногу або руку, слід забезпечити нерухомість кінцівки. Рекомендується багато пити неміцного чаю та молока.

Постраждалу людину від укусу каракурта потрібно терміново доправити в лікарню. Суворо забороняється накладати джгут, або намагатися якимось чином видалити отруту самостійно.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *