П’ятниця, 23 КвітняПерший регіональний
Shadow

Херсонців чекає штраф за перевезення дітей в автомобілі без автокрісла

Тепер водії будуть зобов’язані перевозити дітей у автомобільних кріслах. За порушення правил на водіїв чекатиме штраф у розмірі 510 грн, за повторне правопорушення – 850 грн.

Адже сьогодні Верховна Рада ухвалила закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей» (№ 1150). За це рішення проголосували 332 народних депутатів.

Андрій Кований

Як пояснив журналістам «Першого регіонального» прес-офіцер патрульної поліції в Херсонській області Андрій Кований раніше в Україні не був розроблений спеціальний закон про перевезення дітей в автомобілях. Працівники дорожньо-патрульних служб керувалися вимогами Правил дорожнього руху, де визначено: “забороняється перевозити дітей, зріст яких менш як 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; дітей до 16-річного віку – в кузові будь-якого вантажного автомобіля; організовані групи дітей у темну пору доби”.

Також Андрій Кований наголосив, що батьки забувають, що ігнорування встановлених правил перевезення дітей, а особливо щодо користування автокріслами, може призвести до загибелі дитини. Тож, якщо даний Законопроект підпише Президент України і він набере чинності – є вірогідність, що водії будуть більш відповідально ставитися до перевезення дітей.

Крім того, за офіційними даними Національної поліції, щороку на дорогах України гине не менш як 3,5 тис. людей та травмується не менш як 35 тис., чималу частку серед постраждалих становлять саме діти.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *