Субота, 18 ВересняПерший регіональний
Shadow

Херсонців запрошують на унікальну виставку робіт, де однією з авторок ймовірно є родичка політика Азарова

Новий 2020 рік Херсонський обласний художній музей ім. О.О.Шовкуненка  розпочав з відкриття виставки з власної колекції «Керамічна казка», до якої увійшли майже 150 експонатів фарфору, гжелі та димківської іграшки.

В експозиції представлено  авторські вироби з колекції «Цирк» творчого подружжя Зяблових, статуетки всесвітньо відомого українського скульптора-фарфориста Владислава Щербини.

Відвідувачі музею можуть ознайомитися з виробами таких заводів, як Полонський, Київський експериментальний та Слов’янський керамічний комбінат.

Також  у експозиції представлені авторські роботи відомих майстринь гжелі, зокрема Людмили Азарової, яка, ймовірно, є сестрою матері відомого політика Миколи Азарова. Адже, як свідчить біографія Миколи Яновича, він родом з Калуги, як і народна художниця Радянського Союзу. До того ж, мати політика та майстриня гжелі,- обидві Павлівни.

Першими роботами Людмили Азарової були скульптури «Царівна-жаба», «Іван-царевич», «Телятниці», «Дівчинка з курми» та інші. У творчому доробку художниці серія судин-скульптур: посудина-баран, посудина-козлик, посудина-верблюд і інші. Найбільшу увагу привертають судини у вигляді жіночих фігур, що успадкували особливості російської глиняної іграшки.

Вироби Людмили Азарової визначали «обличчя» Гжели. За 50 років робити на заводі нею було створено 670 робіт, які зберігаються в 34 музеях і приватних колекціях.

Виставка “Керамічна казка” експонуватиметься до кінця лютого. Дні для відвідування – з середи по неділю включно. 

Текст Елеонора Гуськова, фото В’ячеслав Гусаков

1 Comment

 • Лариса Жарких

  СЕНСАЦІЇ НЕ ВИЙШЛО!
  ГЖЕЛЬСЬКА МАЙСТРИНЯ НЕ Є ТІТКОЮ КОЛИШНЬОГО УКРАЇНСЬКОГО ПРЕМ’ЄРА!
  Спираючись на факти, це довела Наталя Кольцова, завідуюча науково-експозиційним відділом Херсонського обласного художнього музею.
  Нижче цитата її коментаря:

  “Я много лет поддерживала отношения с известной фарфористкой, многократно посещала её мастерскую в Москве в Доме художника на ул Брянской, где отбирала экспонаты для нашего музея. довожу до вашего сведения, что отца Людмилы Павловны звали Павел Андрианович (читайте биографию её рано ушедшей дочери Любови Семёновны Донченко http://gzhelcoll.narod.ru/fotgal11.html ) Мать же жены нашего бывшего премьера, действительно, звали Екатерина Павловна Азарова (её мать — Мария Андреевна Сидорова), а вот её отца — Павел Павлович Азаров”.
  (https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2,_%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B9_%D0%AF%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87)

  Відтепер про колишнього прем’єра забуваємо і йдемо насолоджуватися шикарною святкового радісною виставкою.
  Нехай політичні паралелі нікому не псують вражень!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *