Субота, 12 ЧервняПерший регіональний
Shadow

Херсонцям рекомендують укласти договір з новим постачальником газу

До 1 грудня 2020 року усі абоненти ТОВ “Херсонрегіонгаз” мали б знайти нового постачальника газу. Чому? Оскільки “Херсонрегіонгаз” став банкрутом через несвоєчасну сплату споживачами за послугу.
Ті, хто не встиг обрати постачальника, автоматично стали споживачами ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз України”, як постачальника газу “останньої надії” та, відповідно отримувати від цього підприємства рахунки на оплату за спожитий газ.

Але постачальник “останньої надії” може прийняти клієнта лише на 60 днів – за цей період споживачу потрібно знайти свого постачальника і заключити з ним відповідний договір.

Якщо побутовий споживач протягом 60 днів, починаючи з 01 лютого 2021 року, не уклав відповідний договір з постачальником природного газу, він має припинити використання природного газу.

Відмітимо, що відкриття ринку газу для населення дало компаніям-постачальникам можливість конкурувати за клієнта, а споживачу – обрати кращі умови і ціну. Втім, більшість споживачів не поспішає змінювати постачальника, навіть, якщо умови для абонента є дуже вигідними, адже сама процедура зміни для них досі здається складною та незрозумілою. Тож розяснюємо, як це можна зробити.

Стaти клієнтoм гaзoпoстaчaльнoї кoмпaнії мoжнa, не вихoдячи з дoму, дoкументи oфoрмляються через інтернет-сaйт підприємствa чи йoгo бaнк-пaртнер. Тoбтo мешкaнці Херсoнськoї oблaсті мoжуть купувaти блaкитне пaливo в будь-якoгo зaреєстрoвaнoгo пoстaчaльникa, будь він у Львoві, Вінниці, Микoлaєві чи в будь-якoму іншoму регіoні.

На сaйті gasoteka.ua зазначено, що компаній пoстaчaльників гaзу в Укрaїні – 65. У всіх свoї ціни, умoви oплaти тa сервіс.

Публікуємо покроковий план, як обрати нового постачальника газу:

1. Перевірити, чи компанія має право (ліцензію) на постачання газу можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Зверніть увагу, що при зміні постачальника прокладати нові труби не потрібно. Трубами опікуються не газопостачальні компанії, а оператори газорозподільчих мереж (облгази). Змінити облгаз не можна, оскільки в регіоні це – природна монополія. Тобто труба одна, а використовувати її для постачання газу можуть сотні постачальників.

2. Подати заяву-приєднання  встановленого зразка до нового постачальника. Це можна зробити безпосередньо на сайті нового постачальника або надіслати йому скановану/сфотографовану заяву на електронну пошту. Разом із заявою-приєднанням споживач пред’являє постачальнику такі документи:

документи, якими визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення);
документ, що посвідчує особу споживача, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків;
інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника).

3. Очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу.

4. Отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника протягом 6-и тижнів. Розрахуватись із попереднім постачальником протягом 10-и днів з моменту отримання рахунку. Якщо ж ви не погоджуєтеся із виставленим рахунком, звертайтеся до суду.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *