Неділя, 13 ЧервняПерший регіональний
Shadow

Херсонку разом з її домашнім улюбленцем відмовляються евакуювати з Ухань

Наше видання вже повідомляло про херсонку Анастасю Зінченко, яка наразі перебуває у місті Ухань. Як відомо, 23 січня 2020 року,  місто закрили на карантин, який буде подовжено в найближчі два місяці. Наразі в Ухані перебувають десятки українців, які очікують  евакуації із епіцентру поширення коронавірусу. Вивезти людей обіцяють з дня на день. Щодо Анастасії, то їй навіть не дали згоду на евакуацію, адже повернутися додому дівчина хоче зі своїм собакою Мішель, яка вже пів року є для неї найкращим другом і підтримкою.

Анастасія:

«Двох моїх сусідок – росіянку та білоруску – вивезли. Я, звісно, також подала заяву на евакуацію, але посольство мені відмовило, у зв’язку з тим, що в мене є собака. Вони запропонували мені залишити його, або віддати у притулок для тварин, але я категорично відмовилася від цього. Не знаю на яку відповідь вони розраховували, але я ніколи його не покину та не зраджу. Мішель – не просто мій друг, він – моя родина, моя підтримка та антидепресант. Не знаю, яке б рішення, на моєму місці прийняли інші люди, але моя позиція саме така».

Дівчина приїхала працювати в Ухань у кінці грудня 2019 року, але через спалах вірусу, підписання контракту зірвалося. Вчора в неї закінчився термін дії візи, а отримати нову неможливо – міграційна служба закрита. За словами Анастасії, очікувати закінчення карантину стає все складніше.

Анастасія:

«В Ухань зробили жорсткі правила перебування. Тепер кожному із мешканців будинку можна виходити на вулицю лише три рази на тиждень. Я отримала спеціальні маленькі жетончики. І коли я буду виходити на вулицю, з кожним разом на один жетон ставатиме менше».

До того ж, про проблему дівчини вже дізналися в Міністерстві закордонних справ України. Як повідомили в МЗС, у даному випадку ситуація регулюється санітарними вимогами країни перебування, тобто Китаю, але пообіцяли допомогти.

Максим Коваленко, начальник відділу менеджменту кризових ситуацій ДКС, радник Департаменту державного протоколу МЗС України:

«Посольство України звернулося до місцевих органів, щоб вирішити максимально швидко та якісно це питання і допомогти у перевезенні домашньої тварини цієї громадянки. У багатьох наших співвітчизників, як і в багатьох людей, домашні тварини – це фактично члени родини і, звичайно, ніхто їх не захоче залишати в країні перебування».

Дівчина не втрачає надію і сподівається на допомогу та вірить у те, що українське посольство все ж змінить своє рішення та евакуює її разом із пухнастим другом.

Катерина Чобітько 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *