Четвер, 23 ВересняПерший регіональний
Shadow

Херсонська облрада працює над вдосконаленням освіти в області

освіта

Як удосконалити мережу закладів середньої освіти та сформувати спроможну освітню систему на Херсонщині обговорили сьогодні під час наради під керівництвом голови Херсонської обласної ради Олександра Самойленка.

До обговорення також долучились перший заступник голови обласної ради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський, голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів Херсонської обласної ради Вікторія Гавренкова, ректор Херсонського державного університету, депутат обласної ради Олександр Співаковський, секретар Білозерської територіальної громади Олена Козачек.

«Діти та ті знання, які вони отримують у школах для нас на першому місці. Ми формуємо спроможну мережу закладів середньої освіти, які здатні надавати учням якісну освіту. Розвиток якої є для нас пріоритетом», – наголосив очільник обласної ради Олександр Самойленко.

 У ході засідання учасники концептуально окреслили подальші кроки стосовно модернізації освітньої системи на Херсонщині.

Так, Олександр Співаковський запропонував розробити критерії для функціонування закладів середньої освіти:

«Давайте складемо критерії, накшталт наявності кваліфікованого педагогічного складу, лабораторій, безбар’єрності, освітнього рівня та ін. Затвердимо рішенням сесії ці правила. Після цього відповідна комісія збереться та сформує рейтинг шкіл області. Ключове – ніхто не знає на якому місці опиниться та чи інша школа».

Така система критеріїв закладів середньої освіти дасть можливість об’єктивно оцінити кожний заклад з точки зору його спроможності надання якісної освіти учням кваліфікованими вчителями, їх безпеку перебування у закладі, а також потреби певної школи для повноцінного функціонування.

 За словами присутніх, орієнтуватися при процесі удосконалення освіти необхідно на те, що отримає дитина в закладі освіти: наскільки він оснащений усім необхідним обладнанням, їх знання, уміння й навички після закінчення школи, рівень результатів ЗНО, його подальша самореалізація, вступ до вишу.

Також, за словами Олександра Самойленка, заплановано створити 5 мобільних груп у кожному районі області, до складу яких будуть входити представники райдержадміністрацій, райрад, депутатів обласної ради, які також зможуть запропоновувати критерії для повноцінного функціонування закладів освіти.

Своє бачення стосовно вдосконалення освіти області висловив й Юрій Соболевський:

«У нас зараз є можливість створення такої системи середньої освіти в області, якої не було до цього. Так, може, закладів буде менше, але вони будуть надавати дітям реально якісні знання. Не повинно бути так, що вчитель фізичної культури викладає паралельно ще якийсь предмет. В пріоритеті також забезпечити школи інтерактивними дошками, 3D принтерами та іншим необхідним обладнанням та засобами».

 Тож, в результаті обговорення учасниками зустрічі напрацьовано дорожню карту стосовно подальших кроків удосконалення системи освіти на Херсонщині.

Нагадаємо, що обласною радою спільно з облдержадміністрацією та тергромадами області проводиться робота з формування спроможної мережі закладів середньої освіти. Так, 24 червня в обласній раді відбувся обласний освітній форум «Співпраця громад області заради розвитку освіти Херсонщини».

Пресслужба Херсонської обласної ради

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *