Четвер, 29 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

Херсонська ТЕЦ готова до початку опалювального сезону, але є «але»

Херсонська ТЕЦ готова до початку опалювального сезону на 100%. Про це під час престуру на теплоцентраль, в рамках проєкту #PROТепло, розповів головний інженер підприємства Ігор Цицик.

Ігор Цицик

«Ми провели перевірку систем захисту управління котлів. Котли опресовані та готові до запуску. ТЕЦ може почати роботу хоч зараз», – зазначив Ігор Цицик.

Тепло у домівки пустять за регламентом, коли 3 дні температура повітря буде нижче +8.

На фото «серце» теплоцентралі: саме тут розпалюється котел і подається газ, протяжністю в 270 км. З моменту запуску тепла до моменту отримання його споживачами проходить від 2 днів до 2 тижнів.

тепло

Якщо у технічному плані ТЕЦ готова, то з фінансами є певні труднощі. Олександр Рововий, т.в.о. голови правління АТ «Херсонська ТЕЦ»  зазначив, що жителі Херсона заборгували ТЕЦ майже 200 млн грн за минулий опалювальний сезон. Заборгувала підприємству і держава – 284 млн грн  за різницю тарифів.

Це призвело до того, що Херсонська ТЕЦ, не має змогу розрахуватися з підприємством, яке надає газ –  Нафтогазом, та підприємством, яке його транспортує – Херсонгазом.

Рововий

«Херсонська ТЕЦ заборгувала Нафтогазу близько 900 млн грн. Ще 77 млн грн – борг теплоцентралі перед Херсонгазом», – зазначив Олександр Рововий.

Навіть, враховуючи таку фінансову ситуацію, т.в.о. голови правління, запевняє, що зриву опалювального сезону не передбачається. Такі висновки робить зважаючи на те, що наразі підприємство переходить у руки газового «гіганта».

«ТЕЦ готується до переходу з державної форми власності до складу Нафтогаз України. Відбудеться це не раніше квітня 2022 року. Антимонопольний комітет України віповідно до рішення від 27 серпня 2020 року №555-р передав права контролю над акціонерним товариством Нафтогазу. Тому Херсонською ТЕЦ фактично керує Нафтогаз. Він взяв під контроль наші платежі. Нам пообіцяли фінансову допомогу, збираються дані і формують пропозицію”, – говорить Олександр Рововой.

Але, навіть, якщо Нафтогаз закриє фінансове питання щодо надання газу, невирішеним питання залишається щодо його транспортування по тепломагістралям. У пресслжбі «Херсонгазу» журналістам Першого регіонального повідомили, що транспортувати газ не будуть, доки підприємство не розрахується з боргами.

Олександр Рововой також зазначив, що цьогорічні тарифи Херсонської ТЕЦ зростуть на 20%. Але, згідно з меморандумом, який підписали місцева влада, Нафтогаз і уряд, сплачувати ці 20% будуть не споживачі, а місцева влада. Схема, за якою це відбуватиметься, остаточно ще не розроблена.

Орієнтовна цьогорічна вартість тепла, за  словами Ровового, складатиме близько 2 тис грн за гігакалорій.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *