Середа, 21 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

Херсонське Управління СБУ протидіє наркотичній злочинності

 
контрабанда
 
Кримінальний наркобізнес робить всі спроби «закорінитися» з канабісом у великих масштабах. Канабіс вирощують у кукурудзі, соняшниках, помідорах, організовують спеціальні теплиці і поля. До речі, канабіс входить до особливо небезпечних наркотичних речовин. Рослинність, що поповнює на мільйони кишені наркодилерів, буквально захлеснула наш регіон.
 
Доходи від цього незаконного бізнесу ніколи і ніде не сприяли економічному зростанню і розвитку держав, або їх окремих регіонів. Навпаки, контроль наркоструктур над величезними фінансовими і матеріальними засобами становить серйозну небезпеку для будь-якої країни, і, насамперед, із слабкою економікою.
Як свідчать офіційні дані, Управління СБУ в Херсонській області  концентрує  увагу на протидії контрабанді наркомісткої коноплі та знешкодженні злочинних груп.
 
За інформацією правоохоронців, аби щільно протистояти наркобізнесу, у спецопераціях одночасно задіяні сили спецпідрозділу та райапаратів УСБУ.
 
Так, за результатами роботи, впродовж останнього року було заблоковано спробу криміналітету організувати сталий канал контрабанди «канабісу» з Херсонської області до Росіі, зокрема, Москви через нелегітимний пункт пропуску в Керчі. На КПВВ «Каланчак» під час спроби перетину адмінкордону в напрямку АР Крим спецпризначенці затримали місцевого. Він обладнав тайник в бензобаку автомобіля. В результаті правоохоронці вилучили 46 брикетів елітних сортів «канабісу», загальною вагою понад 16 кг. Таку ж саму кількість наркоречовини, а також обладнання для виготовлення брикетів з неї (механічний прес та вакууматор) було вилучено під час обшуків за місцями перебування фігуранта.
 
наркобізнес
 

Крім того, було виявлено 8 потужних наркоплантацій.

«Аграрії» по лінії вирощування канабісу підходять до справи серйозно, задіюють у процесі новітні технології та мають для цього спеціальне, сучасне обладнання: підтримання мікроклімату відбувається за рахунок сонячних батарей та автономного зрошування.

З таких полів спецпризначенці вилучили та знищили більше 3 тисяч дорослих рослин конопель, мінімальна вартість яких за цінами «чорного ринку» перевищує 40 млн. грн.
 
наркобізнес
 

Разом з цим, лише за останній тиждень було виявлено близько 700 одиниць вищезгаданих конопель мінімальна вартість яких за цінами того ж «чорного ринку» перевищує 7 млн. грн.

У гонитві за мільйонами на чужій крові наркозлочинці чітко пристосовуються до прогалин у законодавстві, підшукують досвідчених адвокатів та під кришуванням перевертнів у пагонах кримінальна справа стає адміністративним порушенням із штрафом в 1700 грн, а реально за цією статею – 9 одиниць дорослих рослин конопель на одну ділянку дає нелегальний прибуток наркоділкам близько 100 тис. дол.

На фоні значного безробіття та «легких» грошей у селі добре «підкованим роботодавцям» вдається умовити не тільки алкоголіків та наркоманів, але й пенсіонерів на «агрономію».  За «сприяння» у вирощені урожаю виплачується до 500 дол. США з обіцянками унеможливості притягнення до кримінальної відповідальності.
Так, на подвір’ях і городах на певних розмірах території з’являється 9 дорослих конопель.

Звичайно, такий «правовий» підхід ускладнює документування та доказування в судді првоохоронцями масового висадження канабісу та подальшого притягнення до кримінальної відповідальності організаторів, винних осіб.

Але навіть при цих фактах, при усьому затягуванні процесу посібники наркозлочинців мають розуміти, що окрім лихої слави та проклять від людей, правоохоронці гуртуються, проводять комплексні відпрацювання, ведеться технічна розвідка. Тож доводити власну непричетність буде не тільки дорого, але прийдеться відповідати перед законом на лаві підсудних.
 
 
 
Всім жителям Херсонщини можна долучитися до протидії наркоторгівлі та знищення безпеки, долучившись до повідомлення в правоохоронні органи:
 
«Шановні  громадяни, Управління СБ України в Херсонській області просить Вас бути більш пильними та свідомими, а також негайно повідомляти на гарячу лінію (42-21-29 usbu_hes@ssu.gov.ua ) про всі факти незаконного виготовлення (вирощування) та збуту наркотичних засобів!» – йдеться в офіційній інформації.
 
Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *