Субота, 15 ТравняПерший регіональний
Shadow

Херсонські медики проти закриття психіатричної лікарні

Сьогодні, 26 лютого 2020 року, під будівлею Херсонської міської ради відбулася акція протесту медиків. Працівники Степанівської психіатричної лікарні та небайдужі містяни зібралися, аби довести, що просто так не дадуть депутатам закрити медичні установи. 

Люди підготували плакати з написами: “Ми і наші пацієнти – не сміття”, “Гідну оплату праці”. Медики хочуть почути від представників місцевої влади, на що їм очікувати та чому вони планують закривати заклади.

Активісти висловили, що думають про чергові «досягнення» медичної реформи,  результатом якої може стати скорочення медичних працівників, а близько 300 психічнохворих випишутьз лікарні.

Херсонські медики отримали “листи щастя” з попередженням про зменшення зарплат і звільнення. Так відбувається по всій Україні. Причина – так зване “покращення”, яке має відбутися з впровадженням 2-го етапу медреформи 1 квітня 2020 року.

Лікарям обіцяли збільшення зарплат, а пацієнтам безкоштовні ліки. Але зараз “вторинку” повинні профінансувати лише на 60% від суми субвенції кожної медустанови за минулий рік.

Херсонську обласну психіатричну лікарню НСЗУ попередила, що прогнозована сума фінансування буде 37 млн. грн. (В 2019 році було 82 млн. грн.).

Головний лікар психіатричної лікарні Павло Паламарчук каже, що цих 37 млн. грн. ледь вистачить на частину зарплат. Він повинен привести штатний розпис у відповідність з фінансовими можливостями. Для цього доведеться виписати 300 хворих і звільнити багато співробітників. На зборах людей попередили про можливе звільнення і скорочення зарплат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *