Вівторок, 20 КвітняПерший регіональний
Shadow

Херсонські моряки після кораблетрощі не можуть повернутися в Україну

3 березня 2021 року біля берегів Індонезії під час ротації екіпажу судна Evrydiki затонув катер, на якому перебували моряки з України. Частина моряків не може повернутися додому через втрачені або ушкоджені під час порятунку документи.

Як повідомляє індонезійське видання Tribun Kaltim, судно Evrydiki під прапором Ліберії прямувало до порту Семаянг. Загалом до складу команди судна входили близько 20 людей. Згодом стало відомо, що деякі моряки не можуть вилетіти з Індонезії, оскільки їхні документи були втрачені чи ушкоджені під час порятунку.

Мати одного з моряків розповіла Суспільному, що частина українців має повернутися найближчим часом, проте в Індонезії залишатимуться троє людей. При цьому вона зазначила, що серед екіпажу було восьмеро українців та троє росіян.

“Вони розділилися, з 11 людей восьмеро тих, у кого першу сторінку паспорта можливо прочитати, вони мають сьогодні (10 березня – ред.) вилетіти з Індонезії. Завтра вони мають бути в Одесі. Три людини, у яких документи потонули чи їх неможливо прочитати, залишаються в Індонезії”, – розповіла вона.

Моряки мають прилетіти рейсами до двох українських міст – Одеси та Херсона.

“Деякі мають повернутися в Одесу, деякі – в Київ. Ті, що з Херсонської області, якщо не помиляюся, прилітають в Одесу, а хлопці з інших частин України – до Києва”, – розповіла мати моряка.

З її слів, моряки, які залишаться у країні, чекатимуть на відновлення документів. У страховій фірмі їй повідомили, що цим питанням займається компанія-судновласник.

“Протягом кількох днів їм мають зробити “білий паспорт”, щоб Туреччина впустила, а Україна прийняла”, – зазначила жінка.

Суспільне звернулося по коментар з приводу ситуації до Міністерства закордонних справ, проте поки що не отримало відповіді.

За даними MarineTraffic, Evrydiki – вантажне судно водозміщенням 114 168 тонн, збудоване у 2010 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *