Вівторок, 18 ТравняПерший регіональний
Shadow

Херсонські підприємства в зоні ризику

Електроенергія — товар, поставка якого має бути безперервною. І, зважаючи, що на вулиці вже кінець лютого 2020 року, усі замовники мали вже подбати про її забезпечення на рік. Однак, на закупівельному ринку електричної енергії не так все ідеально.

В умовах нової енергетичної реформи на просторах ринку з’явилося багато ліцензованих постачальників електроенергії, які, на перший погляд, мали б створити здорову конкуренцію та відповідати усім потребам замовників. Проте, ситуація із закупівлею електричної енергії бюджетними установами не така вже і прозора.

Ризики перехідного періоду – це демпінгові ціни, вимушені додаткові угоди через маніпуляції із зміною ціни, припинення поставки або передчасне розірвання договорів. І, як тут не потрапити на електричний гачок до рук «ловкачів»?

Фахівці з цього приводу радять — закуповувати універсальну послугу або провести відкриті торги на основі чітких кваліфікаційних вимог до учасників та ретельно перевіряти представлений пакет документів.

Із спостережень. У січні 2020 року ДП «Оператор ринку» вказує, що середньозважена ціна купівлі — продажу електричної енергії склала 1,42 грн за кВт/год.

Площадка системи ProZorro.  Міське комунальне підприємство «Миколаївводоканал» замовляє електроенергію на 2020 рік. Серед учасників ціна ТОВ ЕК Енолл виявляється найнижчою 1,68 грн за кВт/год. Інші – 1,81 та 2,17 грн за кВт/год.

До речі, цей же «Миколаївводоканал» в минулому році закупив електроенергію дорожче, чим інші. Повідомляють «Наші гроші» .

За результатами тендеру спочатку укладено угоду з ТОВ «ЕК «Енолл» про постачання електричної енергії за підсумками аукціону по 2,46 грн./кВт*год.(з ПДВ). Однак через тиждень, 22 січня ціну знизили додатковою угодою – до 2,41 грн./кВт*год., на кінець літа ціна за додатковою угодою склала 2,60 грн/кВт*год.

Далі, станом на 20 лютого 2020 року на офіційному сайті «НЕК Укренерго»  в розділі учасників зі статусом «Дефолтний/переддефолтний» значиться ТОВ «ЕРНЕРІНГ». Відкриті дані ресурсу Youcontrol вказують на розмір статутного капіталу товариства сумою в 100 гривен. Проте, підприємство без будь-якого докору сумління бере участь в торгах і стає переможцем лотів на постачання електричної енергії на 2020 рік таким підприємствам, як наприклад, Комунальне некомерційне підприємство «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради. Тендерна пропозиція 1,43 грн за кВт*год.(без ПДВ) при середній ціні місяця 1,42 грн. Про це повідомляє «Страна Х».

Виникає суто комерційне питання, а в чому економічна доцільність та обґрунтування такої низької ціни? І чи гарантує дане товариство безперебійне постачання електричної енергії такому соціально важливому закладу як дитяча лікарня?

Тож, перш ніж підписувати договір, добре було б вивчити майбутнього партнера та проаналізувати складові цінових пропозицій. Допоможуть в цьому відкриті дані та зручні сервіси. Погодьтесь, досить неприємно, коли на перший погляд добропорядний партнер виявляється фігурантом судових справ або учасником фіктивних схем, або куди ще гірше потрапив до списку учасників зі статусом «Дефолтний/переддефолтний».

Щоб уберегтися від таких казусів, достатньо зарані перевірити відкриту інформацію про контрагента.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *