Субота, 15 ТравняПерший регіональний
Shadow

Херсонські театрали разом з глядачами подорожували лісом

Вперше на Херсонщині обласний музично-драматичний театр імені Миколи Куліша представив глядачу імерсивну виставу “Сон літньої ночі” Шекспіра. Унікальне дійство розгорнулося посеред Олешківського лісу на базі зеленого туризму «Чумацька криниця». Абсолютно новий формат дозволив глядачу стати безпосередньо учасником вистави та пересуватися разом з акторами лісовими локаціями.

Як розповідає керівник театру Олександр Книга, втілити комедію Шекспіра планували вже давно.

 

За словами молодого режисера Євгенія Резніченко, ідея цієї вистави з’явилася ще в студентські роки. Мріяв поставити виставу на великій сцені театру, але епідемія змінила плани і дивовижною локацією став ліс.

 

Дійство розпочалося на лісовій сцені, звідти  актори запросили глядачів за собою до вогнища, а згодом і в глиб лісу.

 

Створити чарівну та казкову  атмосферу допомогли природні декорації: величезні сосни, неймовірної краси небо, аромат хвої.

З настанням темряви, актори супроводжували глядачів з вогняними факелами, що додало магічну нотку до лісового колориту.

 

Сюжет п’єси Шекспіра добре відомий і розповідає про прекрасне почуття – кохання, яке все перемагає, якщо йому трохи допомогти.

Акторам вдалося передати, як чуттєвість так і присутній в п’єсі гумор. Вони були дуже динамічні, емоційні і змусили всіх глядачів повірити у те, що відбувається на сцені.

Окрему увагу варто приділити фізичній підготовці акторів, яким довелося і стрибати на дерева, і лежати на піску. За словами головних героїв вистави, репетиції були виснажливими, але результат того вартий.

 

Таке унікальне для Херсонщини дійство краще один раз побачити, аніж почути. Тож хто не встиг на прем’єру матиме можливість побачити виставу, як у червні, так і в липні.

Катерина Чобітько 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *