Понеділок, 2 СерпняПерший регіональний
Shadow

Херсонські театрали та активісти очистили річковий порт від сміття


Херсонські театрали разом з командою Zero Waste School: Херсон у суботу, 18 липня 2020 року, провели акцію з прибирання території навколо річкового порту.

Директор Херсонського обласного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша Олександр Книга, пригадує, як у роки навчання в училищі щоранку їздив через річковий вокзал з Голої Пристані у Херсон.

Олександр Книга:

“Це знакове для мене місце. Майже два з половиною роки їздив на навчання через річковий порт, але тоді тут було набагато приємніше знаходитися. Це місце було живе: курсувало пароплави, прогулювалося багато людей. Зараз же річковий порт знаходиться у занедбаному стані, тому ми проявили бажання навести тут лад, прибрати сміття”. 

Дійсно, прогулюючись по річковому порту, який має бути туристичною візитівкою нашого міста, можна відчути себе наче у фільмі жахів. Будівля вокзалу знаходиться в аварійному стані, шматки покрівлі можуть обвалитися просто комусь на голову. Заряд екстриму можна отримати і у підземному переході, який не працює, адже заповнений сміттям і водою. Учасники акції виловлювали із «портовської венеції» пляшки та інші залишки непотребу, які роками накопичувалися у переході.

Активісти не тільки замітали сміття та збирали його у мішки, а й замальовували рекламу наркотиків.

Крім того, зробили прибирання як на суші, так і у воді. Євген Сушко – один з учасників команди Zero Waste School: Херсон прибирав сміття з річки на надувному матраці. За словами хлопця, робити було це нелегко, адже заважало латаття, лілії і хвилі від човнів, через які матрац постійно йорзався.

По завершенню прибирання найактивніші учасники акції отримали у подарунок пляшку безфосфатного миючого засобу.

Ще одним приємним подарунком для всіх став безкоштовний показ моно-вистави «Лис-філософ». Як розповів головний режисер театру Сергій Павлюк, вона була підібрана символічно, аби зробити акцент на тому, що людина знищуючи планету, знищує сама себе.

Сергій Павлюк:

“Мабуть, бруднішого міста, а я дуже багато подорожую, просто не бачив. Невеличке красиве містечко, в якому хочеться жити, але коли виходиш на вулиці, хочеться сказати: люди добрі, схаменіться!”

У акції взяли участь майже пів сотні людей, які за півтори години назбирали більше 40 повних пакетів зі сміттям.

Катерина Чобітько 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *