Середа, 22 ВересняПерший регіональний
Shadow

Херсонською водою ліки запивати не можна

Дуже часто від жителів Херсона та й області в цілому можна почути нарікання на якість питної води. Кажуть, вона неприємна на смак і запах, має сторонні домішки й осад, тому постійно купують її на розлив. Безумовно, це створює певні незручності для населення. По-перше, б’є по бюджету, по-друге, завдає зайвого клопоту, особливо лютнім людям, які мусять носити баклажки з водою до помешкання. І тут не має різниці, поряд ти живеш з пунктом розливу чи нестимеш воду на дев’ятий поверх будинку.

«Такою водою ліки запивати не можна! А якщо питимеш, то Богу душу зарано віддаси,»- відповідають пенсіонери, коли запитуєш їх про якість питної води. І вони праві.

«Вода у Херсоні у більшості випадків не відповідає вимогам санітарних правил за санітарно-технічними показниками, оскільки беруть її із артезіанських свердловин, тобто з підземних вод. Лише у Іванівському районі є п’ять сіл, які отримують воду з іванівського водопроводу (з Дніпра після очищення і знезараження)» – наголошує Тарас Година-Арюпін, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління держпродслужби у Херсонській області.

«Одним з мінусів води, яка видобувається з артезіанських свердловин є підвищений вміст солей. Ми там бачимо перевищення за сухим залишком, загальна мінералізація, хлориди, сульфати, деколи залізо» – заявив чиновник.

Основним постачальником води у Херсоні є міськводоканал, який відноситься до підприємств з високим ступенем ризику і підлягає перевірці раз на два роки. Чому вода, яку подає одне й те саме підприємство у різних мікрорайонах обласного центу має різні властивості, у Держпродслужбі відповіли наступне:

«На балансі підприємства перебуває понад 140 артезіанських свердловин, які видобувають воду на території усього Херсона. В залежності від їх розташування і горизонту, звідки видобувають воду, може відрізняться смак води, особливо це стосується вмісту солей, а от мікробіологічні показники завжди в нормі. Також велику роль відіграє стан водопровідних мереж. Вода проходить певний проміжок від того моменту, як була піднята зі свердловини і до того, як потрапляє до житла  споживача. Ні для кого не секрет, що капітальна заміна водомереж відбувалася дуже-дуже давно. За цей час є певні процеси руйнування, корозії, які можуть впливати на якість води, яку отримує споживач».

Проблема неякісної питної води стосується не лише Херсонської області. Ситуація характерна і для інших регіонів України, де воду подають із артезіанських свердловин. Тому у Держпродслужбі радять органам місцевого самоврядування вживати відповідних заходів. Приміром, здійснення капітальних ремонтів артезіанських свердловин, особливо тих, які експлуатуються понад 25 років, пошук альтернативних джерел водопостачання або встановлення пристроїв, що очищують хімічний склад води.

А от чи пити воду з-під крану чи купувати її на розлив, кожен має вирішувати самостійно. Адже ваше здоров’я у ваших руках.

Елеонора Гуськова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *