Понеділок, 20 ВересняПерший регіональний
Shadow

Херсонський виш призупиняє співпрацю з освітніми закладами Білорусі

Херсонський державний університет

Вчена рада Херсонського державного університету заявила про призупинення співпраці з освітніми закладами Республіки Білорусь до налагодження ситуації у країні.

Про це повідомив ректор університету Олександр Співаковський

«Для нас це – складне, але цілком виважене рішення. Ми цінуємо нашу багаторічну співпрацю з білоруськими партнерами, але не можемо залишатися осторонь подій у білоруських вишах, що є інструментом політичних репресій з боку держави, не можемо сприймати порушення головних цінностей – свободи самовираження, вільного вибору та прав людини», – сказав Співаковський.

За його словами, призупиняють стажування та обмін досвідом, але спілкування та спільні дослідження продовжать.

«На жаль, у тих умовах, які зараз є у Білорусі, коли, зокрема освітянська спільнота, студенти, зазнають утисків, ми не можемо гарантувати безпеку, захистити права і свободи наших викладачів та студентів на території сусідньої держави», – каже ректор.

Після того, як ситуація у Республіці Білорусь стабілізується, ХДУ поновить співпрацю з білоруськими освітніми закладами, написала у своїй заяві вчена рада.

А поки колектив університету висловлює слова підтримки академічним партнерам – колегам з Барановицького державного університету, Гродненського державного університету імені Янки Купали, Білоруського державного педагогічного університету імені Максима Танка.

Суспільне

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *