Понеділок, 19 КвітняПерший регіональний
Shadow

Херсонським агаріям рекомендовано обмежити використання деяких пестицидів через загибель птахів

Шляхи запобігання черговим випадкам масової загибелі (знищення) представників червонокнижних видів тварин на території Біосферного заповідника «Асканія-Нова» обговорили під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом голови облдержадміністрації Сергія Козиря.

Зокрема, перший заступник голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислав Седик повідомив, що в Херсонській області виникла складна ситуація із масовим заселенням полів мишовидними гризунами, з якими було необхідно боротися.

«Щоб стримувати масове заселення гризунами було зроблено сигналізаційне повідомлення, і фермери почали вносити препарати для боротьби з ними. Причиною масової загибелі птахів стало саме протравлене зерно препаратами на основі бродифакуму», – зазначив Владислав Седик.

Крім того, в.о. начальника ГУ Держпродспоживслужби в області Наталя Клим доповіла, що на території одного з фермерських господарств у Каховському районі було зафіксовано розкидане зерно синього кольору. Його вилучено фахівцями Держпродспоживслужби разом з правоохоронцями та буде долучено до кримінальної справи.

Голова облдержадміністрації Сергій Козир наголосив на тому, аби боротьба з масовою загибеллю птахів в області здійснювалась в межах діючого законодавства.

Комісією прийнято рішення рекомендувати підприємствам, а також громадянам, що мають у власності та в користуванні земельні ділянки, починаючи з 18 березня 2021 року призупинити на три тижні застосування на території області препаратів з діючою речовиною бродифакуму, що використовуються для боротьби з гризунами.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *