Середа, 21 КвітняПерший регіональний
Shadow

Херсонським водіям на замітку: як обміняти дворічне посвідчення на таке, що діє 30 років

У листопаді 2017 року сервісні центри МВС почали видавати кандидатам у водії, що закінчили автошколу, посвідчення водія терміном дії 2 роки. Відповідні зміни передбачені постановою КМУ від 10 листопада 2017 року №885. З того часу на Херсонщині посвідчення водія вперше отримали понад 15000 громадян. Для значної кількості з них наближається термін обміну свого посвідчення на таке, що дійсне протягом 30 років.

Обміняти посвідчення водія можна в будь-якому сервісному центрі МВС, надавши адміністратору наступні документи:

– паспорт;
– копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
– медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом (форма 083/о);
– наявне посвідчення водія.

Слід зазначити, що обмін першого посвідчення водія можливий виключно після закінчення строку його дії, а не раніше.

Відповідно до постанови КМУ від 8 травня 1993 року № 340 обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, проводиться без складення іспитів за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та невчинення нею кримінального правопорушення, передбаченого статтею 286 Кримінального кодексу України.

У разі, якщо такі порушення були, громадянин обмінює своє посвідчення водія на постійне лише після складення практичного та теоретичного іспитів у сервісному центрі МВС.

Повернення посвідчення водія особам, які отримали його вперше та були позбавлені права керування транспортними засобами, не відбувається. Поновлення права керування транспортними засобами в такому випадку здійснюється після підготовки у навчальному закладі та успішного складення теоретичного і практичного іспитів у СЦ МВС. Таке посвідчення знову видається на 2 роки.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *