Четвер, 15 КвітняПерший регіональний
Shadow

Хто бере гроші з туристів за вихід до Чорного моря?

У соцмережах користувачі активно обговорюють, що проїзд до Чорного моря у селищі Лазурне перекрито, і невідомі здійснюють пропуск машин за 100 гривень, начебто, з дозволу місцевої влади. Журналісти «Першого регіонального» вирішили з’ясувати, чи відповідає інформація дійсності.

У селищній раді повідомили, що вихід до моря на території селища Лазурне для всіх туристів є цілком безкоштовним. Щодо платного проїзду, то це відбувається на ділянці за населеним пунктом біля Устричного озера.

Розпорядником цієї території є Скадовська райдержадміністрація, яка у 2007 році віддала її у оренду на 49 років приватному підприємству «Майстер Фіш». Плата за землю площею 600 га складає майже 22 тисячі гривень на рік (див. документ).

Сергій Бєлік, голова Лазурнянської селищної ради каже, що минулого року вони отримували купу скарг через те, що біля Устричного озера утворилося стихійне сміттєзвалище.

Сергій Бєлік:

«Я постійно намагався привернути увагу чиновників вищого рівня до проблеми, яка сталася на цій ділянці. Адже на території селища Лазурного благоустроєм займається комунальне підприємство і в нас все чисто. А підтримка чистоти біля Устричного озера – завдання орендаря землі».

Ми зв’язалися зі співвласником орендованої ділянки Борисом Гончаренко, який повідомив, що дійсно вартість проїзду на територію складає 100 гривень. Гроші з відпочивальників вирішили брати задля забезпечення благоустрою.

Борис Гончаренко:

«На нашу територію приїжджає чимало туристів з усієї України, які люблять «дикий» відпочинок. Але не всі відповідально ставляться до збереження навколишнього середовища і залишають після себе гори сміття. Ми беремо плату, щоб забезпечити його вивіз. Також ми здійснюємо підвіз питної води, забезпечуємо територію електроенергією – на все це потрібні кошти. Хочемо найближчим часом встановити лавочки з навісом».

Думки туристів щодо сплати за в’їзд на територію біля Устричного озера розділилися. Поки одні обурливо скаржатся на побори, інші навпаки підтримують таку ініціативу і готові сплачувати за наданні послуги. У будь-якому разі правову оцінку законності збору коштів орендарем з відпочивальників мають дати правоохоронні органи. Відповідне звернення до прокуратури та поліції вже підготовлено головою Лазурненської селищної ради Сергієм Бєліком.

Катерина Чобітько

1 Comment

  • давно пора наводити порядок на узбережжі біля о.Устрічне,лише все потрібно оформити та надавати послуги громадянам ,прибирати територію. Скадовській РДА також потрібно опублікувати звіт щодо виконання умов інвестором щодо реконструкції біля о.Устрічне

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *