Понеділок, 25 СічняПерший регіональний
Shadow

Ігор Колихаєв не хоче перетворювати Херсон у “шанхай”

Не перетворювати Херсон у «шанхай», де процвітатиме «ларьочний рай» – одне з першочергових завдань, яке у найкоротші терміни планує вирішити міський голова Ігор Колихаєв. 

Аби розібратися щодо питання упорядкування на території Херсона тимчасових споруд та малих архітектурних форм сьогодні, 10 грудня 2020 року, міський голова провів нараду. 

Під «допит» мера потрапили керівники відповідних структурних підрозділів міськради, які видавали документи, а саме паспорти прив’язки, завдяки яким можуть працювати МАФи. За 2020 рік було видано 94 таких паспорти. Проте наскільки вони законні, розбиратиметься комісія, яку вже створено у міськраді. 

Питання боротьби зі зведенням МАФів є досить актуальним для нашого міста. Громадськість неодноразово підіймала інформаційний шум, адже на зведенні «ларьків», за словами активістів, підзаробляли чиновники та депутати міськради минулої каденції, які надавали дозвіл на встановлення МАФів, хоча підприємці не мали повного пакету необхідних документі, а також дозволяли зведення у недозволених місцях, таких як зелена зона та інших. 

«Розпорядження наших «попередників» були оскаржені в судах, але рішення суддів не були виконані», – зазначив Ігор Колихаєв. 

Міський голова порадив усім «корупціонерам», які допомагали підприємцям у зведенні незаконних МАФів, повернути гроші назад людям, або ж вкласти їх у розвиток міста: передати лікарням, дитячим садкам чи дитячим будинкам.

До того ж Ігор Колихаєв встановив черговий мораторій на видачу нових паспортів прив’язки. Тож нових «магазинчиків» у місті поки що з’являтися не повинно. Щодо тих, що вже встановленні, обіцяють розібратися до 31 грудня цього року. Комісія вже розпочала інвентаризацію тимчасових споруд на предмет законності видачі дозволів.

Ігор Колихаєв закцентував: міська влада усіляко підтримуватиме бізнес, бо його представники (у тому числі) платять податки, підтримують економіку та створюють робочі місця.

«Але я наголошую: все має бути у законному полі, усі документи на ТС та МАФи мають бути приведені в порядок. Закон – один для всіх. Тільки спільними зусиллями ми зможемо створити місто, де жити буде комфортно всім», – підкреслив міський голова.

За словами Ігоря Колихаєва, податки, які мають сплачувати власники МАФів, можуть приносити в міський бюджет Херсона до 1,5 млн грн щомісяця. Наразі ж гроші, за словами мера, до місцевої скарбнички зовсім не надходять, адже власники МАФів ігнорують сплату податків. 

Щодо механізму, за яким буде відбуватися знесення незаконних МАФів, він буде розроблений вже найближчим часом.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *