П’ятниця, 23 КвітняПерший регіональний
Shadow

Олександр Корнієнко: Ми працюємо над збільшенням гендерної квоти

Під час представлення керівника Херсонської обласного осередку партії «Слуга народу» нардепи відповіли на запитання журналіста «Першого регіонального» щодо гендерної складової кандидатів, які висуватимуться від «слуг», та чи надаватимуть вони перевагу жінкам, які мають наміри спробувати себе у політиці.

Як виявилося, «Зе-команда» має неформальне внутрішньофракційне об’єднання «Зе-жінки», членкині якого активно лобіюють ідею збільшення гендерної квоти.

Голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко зазначив, що жінки фракційного об’єднання запропонували внести правки у Виборчий кодекс, щоб рівномірно розподілити гендерну квоту. Тобто список кандидатів, які мають намір спробувати себе в політиці, на 50% складався з жінок та на – 50% з чоловіків.

Олександр Корнієнко:

«Зараз в кодексі написано, що може бути від 40 до 60% . Тобто дві особи однієї статі в п’ятірці. Якщо це дві жінки – це 40 %. Якщо два чоловіка – це 60 %. Тому жінки запропонували більш справедливо це виписати і зробити 3 особи в шестірці. Звісно, мовиться про збільшення квоти до 50 %».

За словами Олександра Корнієнка, статистика виборів 2015 року показала, що значний відсоток жінок надає перевагу балотуватися на рівні селищних рад. Але зі збільшенням рівня ради, відсоток кандидаток зменшується. Тобто жінки не надто активно балотувалися в обласні та міські ради.

Олександр Корнієнко:

«На рівні селищних рад було 52 % жінок. У районні й обласні ради – близько 30%. А в міських радах – ще менший відсоток. Тому гендерне трактування дасть можливість збільшувати відсоток жінок в обласних радах».

Олександр Корнієнко висловив також свої очікування як технолога та політика у виборах 2020 року. Він прогнозує, що цього року керівні посади у радах отримає значний відсоток жінок.

Олександр Корнієнко:

«Помітив також такий феномен. Не хочу нікого дискримінувати, але коли виноситься багато кандидатів, і жінок зокрема, то потім жінки чомусь краще у внутрішньому праймеріз виграють. Можливо, в них менше якихось медійних і корупційних історій. Тому, може бути такий природний процес, що, шукаючи жінок, щоб задовольнити квоту, ми просто знайдемо більш якісних кандидатів. І, враховуючи, що система пропорційна і з голосуванням за кандидата, то в принципі, у кандидаток на посаду в ОТГ з’являється багато шансів на перемогу».

Елеонора Гуськова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *