П’ятниця, 15 СічняПерший регіональний
Shadow

Ікони на камбалі можуть стати брендом Херсонщини

Херсонський краєзнавець та реконструктор епохи козацтва Андрій Лопушинський разом з членкинею Національної спілки художників України Оксаною Оснач відновили на Херсонщині незвичайну традицію –  зображувати образи святих просто на сушеній камбалі. 200 років тому такі обереги зазвичай носили при собі чумаки. Андрій Лопушинський презентував учасникам заходу «Розвіємо міфи про Херсон», який відбувся у ресторані «Мускат», одну з таких ікон.

Андрій Лопушинський:

«Сьогодні ви побачили ікону Покрови Пресвятої Богородиці. Але перед тим, як риба стане фоном для ікони, її півроку треба ретельно висушувати, а потім підготувати верхню частину.  І тільки згодом розпочинається основний процес розпису. Кожну камбалу художниця розписує приблизно протягом трьох тижнів. Нашими іконами вже зацікавилося багато іноземних посольств та музеїв».

На жаль, жодна старовинна ікона на камбалі в Україні не зберіглася, однак такі ікони є в російських музеях.  Творці таких незвичайних картин сподіваються, що згодом ікони на камбалі стануть брендом Херсонщини.
 
 Катерина Чобітько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *