Субота, 9 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Інклюзивний туризм на Херсонщині відсутній

Херсонська область може збільшити потік туристів, якщо буде враховувати потреби людей з інвалідністю. В цьому переконані члени Всеукраїнскьої організації людей з інвалідністю «Велід».

Нещодавно вони вдалися до експерименту – вирішили перевірити готелі Херсона на доступність. А саме зателефонували до місцевих готелів і запитали про можливість розмістити людину з інвалідністю. На жаль, скрізь відмовили. Навіть у готелях, які відносять себе до преміум-класу. Виняток склав лише готель Greenstone, який має у своєму номерному фонді один номер для людей з інвалідністю. Зроблений він за світовими стандартами, які застосовують для готельних комплексів. Для зручності клієнтів у номері відсутні пороги, ванна кімната обладнана спеціальним пристроєм.

Елєн Петросова, старший адміністратор готелю, каже, що номер завжди користується попитом. Його в основному бронюють через букінг. Приїжджають люди, які кульгають, яким важко підніматися на другий-третій поверхи.

Перевіряти Херсон на доступність активісти громадської організації Велід будуть і надалі. На черзі будівлі органів державної влади. А поки що звертаються до всіх причетних, хто розвиває туризм на Херсонщині з проханням розвивати інклюзію.

«Інклюзивний туризм – звичайне явище  для Європи і поки що нереальне для України, і туристичної Херсонщини зокрема. Розвиваючи туризм у нашій області, давайте пам’ятати про людей з інвалідністю, які також хочуть жити повноцінно і відкривати для себе наш край», – каже Віктор Булка, людина з інвалідністю, керівник ГО «Велід».

Елеонора Гуськова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *