П’ятниця, 26 ЛютогоПерший регіональний
Shadow

Інвестор з Бельгії пояснив причини зупинки будівництва Дніпро-Бузької ВЕС (відео)

В результаті реформи децентралізації до Станіславської об’єднаної територіальної громади приєднається сусіднє село Олександрівка. Як наслідок, усі інвестиційні проєкти, які реалізовуються на території даного села будуть вже на контролі  нового голови Станіславської ОТГ, якого обиратимуть 25 жовтня 2020 року.

Одним з таких масштабних інвестиційних проектів є будівництво Дніпро-Бузької вітрової електростанції, першу палю якої забили ще у березні 2019 року.

Планувалося, що до кінця цього року ВЕС буде вже генерувати електроенергію. Але постійні сутички між олігархами та монополістами енергетичного та металургійного сектору, відсутність у Міністерства енергетики України довгострокового бачення розвитку сектору відновлювальної енергетики та тривалі порушення оплати за  вироблену електроенергію з відновлювальних джерел призвели до неможливості подальшої реалізації проєкту.

Між тим, директор та спів-засновник головного інвестора Дніпро-Бузької ВЕС Том Хенсон не покладає надії та продовжує шукати шляхи вирішення проблеми, оскільки вже вкладено не малу суму коштів – 14 мільйонів євро. Теперішній його візит на Херсонщину передусім пов’язаний з тим, щоб повідомити місцеві органи влади про причини зупинки будівництва Дніпро-Бузької ВЕС, а також дізнатися, чи Станіславська ОТГ, після приєднання до неї села Олександрівка, буде зацікавлена в спільній реалізації проєкту будівництва Дніпро-Бузької ВЕС.

Том Хенсон, директор та співзасновник головний інвестор Дніпро-Бузької Вітрової Електростанції:

«Фактично останній рік енергетичний сектор відновлювальної енергетики був  зруйнований. Всі виробники відновлювальної енергетики мають проблеми, тому що їм не оплачують за вироблену електричну енергію в повному обсязі. Через вибори та політичні ігри між олігархами і монополістами, інвестиційний клімат погіршився дуже сильно.
Ми намагаємося знайти вирішення цієї проблеми. До подання позову в міжнародний арбітраж було офіційно розпочате мирне врегулювання спору. Якщо це питання не буде вирішено, то в нас не буде іншого виходу, як пояснити світові, що трапилося в Україні і як тут відносяться до інвесторів.  
Ми писали багато листів в органи влади і політикам, але на жаль, не отримали жодної відповіді, яка б нас задовольнила.  
Банки анулювали своє рішення фінансувати проект через теперішню ситуацію в секторі відновлювальної енергетики в Україні. Ситуація ускладнюється ще через епідемію у всьому світі.
Україна має дійсно щось зробити, щоб покращити ситуацію, а не відганяти інвесторів.
Ми все ще сподіваємося, що знайдемо рішення!»

Том Хенсон планує зустрічі з високопосадовцями найближчим часом і сподівається, що шляхи вирішення проблем, які спричинили зупинення будівництва Дніпро-Бузької ВЕС, будуть знайдені найпізніше до середини жовтня.

Також за результатами зустрічі, присутніми було прийнято рішення написати колективне звернення від громади до органів влади всіх рівнів.

Нагадаємо, що Дніпро-Бузька вітрова електростанція складатиметься з 25 турбін загальною потужністю 110 МВт буде розміщена на території Станіславської ОТГ Херсонської області.

Інвестором проекту виступають: компанія СРЕВ, засновниками якої є Саффелберг Інвестментс, Акуо Енерджі та Аеолус Інвест. Запланований обсяг інвестицій, включаючи витрати на фінансування, становить 178 млн євро.

 

Підписуйтеся на телеграм-канал ПЕРШОГО РЕГІОНАЛЬНОГО tg://resolve?domain=firstregionsite 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *