Субота, 2 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Історія херсонки, яка опинилася в епіцентрі спалаху коронавірусу

Журналісти «Першого регіонального» поспілкувалися з Анастасією Зінченко, яка знаходиться в китайському місті Ухань, що стало епіцентром спалаху нового коронавірусу.

Дівчина народилася в Херсоні, а в лютому 2017 року вперше приїхала в Китай працювати хореографом.  Два роки вона подорожувала в різні куточки Китаю, а у грудні 2019 року зупинилася в місті Ухань.  

 

Як відомо, це місто закрили на карантин 23 січня 2020 року, щоб спробувати зупинити поширення вірусу. Наразі в місті майже не працює транспорт, закриті більшість магазинів і підприємств, а жителям рекомендують залишатися вдома.  

Тож дівчина більшість свого часу проводить вдома разом зі своїм пухнастим другом, якого звати Мішель. За словами Анастасії він дуже добре її відчуває та підтримує, поводить себе, як справжній друг.  

Анастасія:

«Я намагаюся не впадати у відчай, сподіваюся, що все ж таки скоро все налагодиться. Зі мною завжди поруч мій собака Мішель, який не дає мені нудьгувати. Також мене підтримують мої друзі, які зараз вдома. Звісно, моя мама дуже хвилюється за мене та моє самопочуття.
На вулицю я виходжу дуже рідко, якщо тільки потрібно зробити покупки і обов’язково одягаю маску. Продуктів у магазинах вдосталь. На вході у супермаркет щоразу перевіряють температуру.
Вулиці майже порожні, адже люди намагаються не виходити з дому. В центрі міста переповнені лікарні, багато хворих, повний хаос.
Лікарі в Китаї радять не лікуватися «народними» методами, а пити для профілактики противірусні препарати та багато гарячої води, не знімати маску, якщо ти на вулиці, або з людьми, одягати в супермаркеті рукавички, і постійно мити руки та перевіряти свою температуру, при перших ознаках погіршення самопочуття краще звертатися до лікаря».

За словами Анастасії, китайці дуже дружній та оптимістичний народ. Зі свого балкону чи ні щодня дівчина чує, як люди співають пісні та підбадьорюють один одного.
 
У місті Ухань оголошено карантин до березня, закрито аеропорти, вокзали та забороно  в’їзд для автомобілів.  Анастасія дуже б хотіла повернутися до рідного Херсона, але покинути місто за своїм бажанням неможливо. Людей може евакуювати тільки українська держава. Але, як відомо, українська влада не збирається цього робити і вже з 4 лютого 2020 року зупиняє авіасполучення з Китаєм.

Анастасія:

«В той час, як американці, канадці, австралійці та багато інших країн відреагували та повернули своїх громадян, українське посольство не хоче робити нічого. Тож ми опинилися заручниками даної ситуації.
Кажуть, що через 7-10 днів буде пік кількості хворих, і начебто потім показники будуть зменшуватися. Страшно усвідомлювати, що та велика цифра хворих, яка відома на сьогодні, буде збільшуватися, і це ще не межа. Але хочеться сподіватися, що все ж таки вдасться подолати цей страшний вірус, ми перестанемо втрачати людей, будемо здорові та щасливі».

За словами дівчини, Китай – сильна країна, а люди, які там живуть – справжні герої. Лікарі не сплять по кілька днів і ведуть боротьбу за життя кожного інфікованого. Тож, сподіваємся, що Китай впорається та здолає ворога!

Донедавна невідомий коронавірус 2019-nCoV підхопили майже 10 тисяч людей (дані на 31 січня 2020 року), із них понад 200 померли (переважно люди старшого віку, що вже страждали на інші захворювання, всі в Китаї). Всесвітня організація охорони здоров’я вже оголосила через спалах захворювання міжнародний надзвичайний стан. Низка китайських міст перебуває на карантині. Триває процес розробки вакцини проти вірусу. Науковці зі всього світу намагаються встановити походження 2019-nCoV, щоб розуміти, як зупинити його розповсюдження.

Катерина Чобітько

1 Comment

  • Nan

    I know this girl and have followed her for about roughly 5 years. She is scared and has every right to be because this virus is far worse than the Chinese Government is telling the people there. The Chinese media is censored to the liking of a government that I would damn near put on par with Mexico. The people are rules as “Do as I say and not as I do.
    The perfect example is: Take a man and tie him to a chair. Leave him there for 6 months and then untie him. He will not move because his muscles are weak and deteriorated. The same can go for the mind. If you keep a person in a controlled mindset, the (s)he will do as commanded by a corrupt government.

    But back to Anastasia, she is not the angel that she seems. She is pretty much self centered and stuck up for the most part. Yes, she will put on a charade, but she acts like she is better than most. Maybe her current situation is the karma from her misdoings to others in the past. And to think, I was actually going to help her get back home when this whole thing started. I asked how she was doing and her “to good for you” attitude set in. Getting out of Wuhan is simple if you know the ins and outs. Sure I may sound mean, but the truth hurts. In the mean time, I’ll have a Corona.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *