Субота, 16 СічняПерший регіональний
Shadow

Іван Варченко: «Демократично та справедливо обрані органи влади – це ознака сильної країни»

На політичній нейтральності та неупередженості поліції стосовно кожного кандидата у місцеві ради, на жорсткій реакції щодо будь-яких спроб підкупу виборців – наголосив радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко під час брифінгу у Херсоні з журналістами. 

Радник глави МВС відзначив, що усі підпорядковані підрозділи дотримуються політичної нейтральності та закликав усіх суб’єктів виборчого процесу не порушувати чинного законодавства.

Іван Варченко:

“Нам важливо, щоб вибори до місцевих рад відбулися чесно та прозоро. Жодне звернення громадян про порушення виборчого законодавства не залишається без нашої уваги. Ми розуміємо, що таким чином Україна зробить чіткий крок до цивілізованої європейської країни і ставатиме ближче до наших партнерів у цій частині. Демократично та справедливо обрані органи влади – це ознака, в тому числі, сили країни”

Іван Варченко нагадав, що будь-які подарунки, які роздаються людям під час виборчої кампанії, можуть бути кваліфіковані, як підкуп виборців. Виняток становлять лише ті речі, як містять символіку політичної партії чи ім’я кандидата. Але ці речі повинні коштувати не більше, ніж 63 гривні.

Іван Варченко:

“Для правоохоронної системи, як і для всіх, ключовими законами, які на сьогоднішній день регламентують процес виборчої кампанії, є Виборчий кодекс України. Поліція реагуватиме і притягуватиме до відповідальності тих осіб, які будуть нехтувати правилами, зокрема, порушувати правила агітації або здійснюватимуть підкуп виборців”. 

Сьогоднішні новели в законодавстві зробили чіткішими та жорсткішими ставлення до тих осіб, які здійснюють підкуп виборців та тих, хто дозволяє себе підкупити. Правоохоронці звертають увагу навіть на найменші скарги щодо порушення виборчого законодавства, – зазначив Іван Варченко.

 Начальник поліції Херсонщини Олександр Прокудін розповів про готовність поліції області до забезпечення безпеки на виборах до місцевих рад. За попередніми підрахунками, в області безпеку та правопорядок під час проведення місцевих виборів забезпечуватимуть понад три тисячі правоохоронців. На етапі проведення передвиборчої кампанії поліція слідкує за дотриманням законодавства і реагує на всі без винятку правопорушення миттєво та у межах закону. З початку передвиборчої кампанії до поліції вже надійшло 75 повідомлень про ймовірні порушення законодавства. Найбільше з них – щодо незаконної агітації, порушення порядку її ведення та пошкодження агітаційних матеріалів. За кожним із них проводиться перевірка та приймаються рішення у відповідності до чинного законодавства. Уже відкрито 7 кримінальних проваджень за фактами хуліганства, підкупу виборців, підроблення виборчої документації тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *