Четвер, 22 КвітняПерший регіональний
Shadow

Кампанію декларування громадян обговорили у податковому відомстві Херсонщини

Сьогодні, 11 січня 2021 року, у податковому відомстві Херсонської області відбулася робоча зустріч голови бюджетної комісії Херсонської облради Вікторії Гавренкової з в. о. начальника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Ігоря Клима.

Посадовці обговорили кампанію декларування доходів громадян, отриманих за 2020 рік. Серед суттєвих резервів бюджетів місцевих громад нашої області – доходи від обробки земельних ділянок понад 2 гектари. Наразі на Херсонщині обліковується понад півмільйона земельних ділянок у власності громадян – фізичних осіб. Із них площею більше 2 га – майже 118 тисяч сільськогосподарських угідь. За попередніми розрахунками, залучення до оподаткування громадян – одноосібників при нормативній грошовій оцінці 1 га землі в 24,5 тис. гривень та ставці доходу 3 відсотки від такої оцінки дає  можливість додатково залучити майже 55 млн гривень податку на доходи фізичних осіб на рік.

Важливим стало обговорення питання легалізації підприємницької діяльності та найманої праці, упорядкування розміщення об’єктів ведення підприємницької діяльності та доцільності введення дозволів на розміщення об’єктів торгівлі на територіях громад. Так, наприклад, однією з умов розміщення об’єкта торгівлі має бути підтвердження державної реєстрації підприємницької діяльності суб’єкта та офіційне працевлаштування найманих працівників. А це додаткові надходження податку з доходів фізичних осіб до обласного бюджету.

Цілком логічно порушувалися і такі важливі питання, як справляння екологічного податку, рентної плати за спеціальне використання води, а також – ефективне використання бюджетних коштів комунальних підприємств, які фінансуються за рахунок джерел доходів місцевих, сільських та селищних бюджетів.

Підсумовуючи результати заходу, Ігор Клим переконливо зазначив, що податківці області й надалі готові долучитися до спільного обговорення та надання індивідуальних консультацій спеціалістам органів місцевого самоврядування по залученню всіх додаткових джерел доходів для підвищення фінансової спроможності місцевих громад та добробуту громадян Херсонщини.

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *