Неділя, 10 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Херсонці обговорюють пам’ятник, який встановлять на місці Потьомкіна

Директор Херсонського обласного музично-драматичного театру ім.Миколи Куліша Олександр Книга на власній сторінці у Фейсбук закликав херсонців до обговорення щодо встановлення нового пам’ятника на місці постаменту князю Григорію Потьомкіну, якого вивезли колаборанти під час тимчасової окупації Херсона. Війна обов’язково завершиться нашою Перемогою і вже сьогодні варто думати про те, яких героїв ми будемо презентувати туристам.
“Я не буду розповідати історію цього постаменту, здається, його автор – відомий архітектор, який створював постамент і для одеського Дюка. Особисто я, коли почав працювати в театрі у 1989 році, бачив на ньому Карла Маркса, голова якого через деякий час десь пропала. І довгі роки в Херсоні жартували на тему: кому будемо пам’ятник ставити? Потім знайшовся господар, Грицько Нечеса, який «втік» з Херсона разом з відступаючими російськими військами. І знову постає перед жителями міста питання: хто із достойників займе це чільне місце? Давайте разом вже сьогодні подумаємо над цим питанням…, – повідомив Олександр Книга.
Херсонці жваво долучилися до обговорення. Серед запропонованих ними постатей – Херсонський Єнот, Кузьма Скрябін, Микола Куліш, Мельпомена, Давид Бурлюк та інші. Втім існує думка, щоб залишити все, як є, і нагадувати людям про важкі дні окупації і незламний непереможний дух херсонців.
Директор Херсонського обласного театру ім.М. Куліша біля демонтованого окупантами пам’ятника Григорію Потьомкіну

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *