Середа, 22 ВересняПерший регіональний
Shadow

Літо прогуляли, а дах у Козачелагерській школі не відремонтували

Дах Козачелагерської школи Олешківської районної ради частково немає шиферу. Його зірвало під час буревію, який на початку серпня накрив село. Люди кажуть, потужного вітру у 250 км/ год тоді не витримували навіть стовпи електромереж, які падали як сірники, хати розколювалися навпіл.   

Експерти кажуть, відремонтувати дах у Козачелагерській школі можна в короткий термін –  літа цілком достатньо, щоб замінити 700 листів шиферу. Навіть якщо рахувати за найдорожчими ринковими цінами, то витрати обійшлися б в межах 100 тис грн. Якщо додати оплату праці, інші непередбачувані витрати, то сума дотягнула до 500 тис грн., не більше. Це  цілком посильно для районного бюджету.

Але районна влада вирішила не реконструювати дах, а капітально відремонтувати. З Олешківського районного бюджету виділили майже 2 млн грн. Розробили проект на 6 млн грн, а це втричі дорожче виділеної суми. Від так проект  «завис» у Києві на експертизі.

Директор Козачелагерської ЗОШ Олешківської районної ради Микола Дудченко каже, що є підрядники, які ще на початку липня готові були приступати до роботи, але без експертизи проекту нічого не починають.

Між тим, Держпродслужба переконана, навчання дітей у школі з розкритим дахом – небезпечно для їх життя і акт готовності школи до нового навчального року не підписали.

Микола Бабійчук, керівник управління Держпродслужби в Олешківському районі: «Іде осінь, зима, дощ… Опади будуть падати з третього на другий поверх і відповідно на перший. І що тоді дітям? Сидіти під парасольками?»

Проте відсутність акту Держпродслужби щодо готовності закладу не зупиняє директора Козачелагерської ЗОШ. Він взяв на себе відповідальність і видав наказ розпочати навчання лише на першому та другому поверхах, актову залу та бібліотеку до усунення недоліків використовувати заборонено.

Коли школа отримає новий дах, запитання більше риторичне. Навіть, якщо проект пройде експертизу у столичних чиновників, де взяти суму, якої не вистачає. 4 млн грн. на дорозі не валяються!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *