Субота, 9 ГрудняПерший регіональний
Shadow

Мала академія наук України – платформа для старту нових наукових ідей і можливостей для учнівської молоді нашої держави.

У місті Києві 2-7 травня 2019 року відбувся ІІІ (фінальний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.
Традиційно це інтелектуальне змагання відбувається під егідою Міністерства освіти і наук України. Сам конкурс проходить у 3 етапи: районний (міський), обласний і всеукраїнський.
Команду від Херсонського територіального відділення МАН України представляли переможці ІІ етапу Конкурсу, організатором і координатором якого традиційно протягом 8 років є комунальний заклад «Мала академія наук» учнівської молоді Херсонської обласної ради.
У складі командиХерсонщини – 51 учень закладів загальної середньої та позашкільної освіти області, серед яких учні з Бериславського, Верхньорогачицького, Каховського, Новотроїцького, Скадовського, Олешківського районів, міст Каховки й Херсона.
Усі 52 учасника змагалися у 52 наукових секціях Конкурсу і презентували свої дослідження за різними напрямами: фізика та астрономія, технічні та комп’ютерні науки, економіка, математика, хімія та біологія, екологія та аграрні науки, філософія та суспільствознавство, мовознавство, літературознавство, фольклористика, мистецтвознавство, історія та науки про Землю.
Відкриття фіналу відбулося 3 травня в Палаці культури і мистецтв Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», де зібралися більше тисячі обдарованих юнаків і дівчат, десятки відомих учених і освітян
Із щирою вдячністю до юних науковців та до всіх, хто їх підтримує, звернувся президент Малої академії наук України, академік НАНУ Станіслав Довгий.
Привітання на адресу молодих українських дослідників надійшли від генерального директора ЮНЕСКО Одрі Азуле, Нобелівських лауреатів та інших міжнародних партнерів і друзів академії.
Теплі слова й мотиваційні поради учасники конкурсу почули від знакових постатей національної науки та освіти, урядовців і депутатів. Серед них – заступник міністра освіти і науки України Вадим Карандій, народний депутат України Олег Ляшко, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремінь, ректор НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Михайло Згуровський, проректор КНУ імені Тараса Шевченка Олександр Рожко, головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Євген Красняков та інші почесні гості.
4 травня відбулось одне з головних випробувань для учасників фіналу Конкурсу – написання контрольних робіт з базових дисциплін.
В цей же день Асоціація випускників МАН організувала для всіх охочих курс корисних лекцій про секрети успіху від «МАНівців зі стажем»: як говорити так, щоб перемогти; як захистити авторське право; як визначити, чи не маніпулює хтось тобою; як впливати на партнерів; практичні кейси успішного захисту науково-дослідницьких робіт.
5 травня– найвирішальнійший день Конкурсу – учасники презентували результати своїх досліджень та захищали їх.

Більшість учасників у своїх роботах піднімали актуальні питання, пов’язані з екологією, розвитком промислово-господарського комплексу Херсонської області, а також перспективними технологіями, ресурсозбереженням та ІТ-технологіями.
Так учні Херсонського ліцею Херсонської обласної ради й вихованці КЗ «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради Кохальський Володимир й Міннігулова Анна презентували актуальні дослідження з тем «Лісівничо-таксаційні показники деревостану доцільність хорони гаю «Буркутські ясені» та «Лактація свиноматок та способи її стимуляції на підприємстві «Еко фарм».
Учениці Херсонського Академічного ліцею ім. О.В.Мішукова Херсонської міської ради при Херсонському державному університеті Ярошенко Єлизавети й Гуськова Адель піднімали актуальні питання з охорони довкілля та екології: «Проблеми ідентифікації та охорони біотопів літоральних валів Чорного та Азовського морів на прикладі кіс: Тендрівської, Кінбурнської та Арабатської стрілки» та «Перспективи вирощування чорноморської мідії (Mytilusgalloprovincialis) в акваторії Ягорлицької затоки Чорного моря».

Учениця Херсонської гімназії №1 Херсонської міської ради Ляшенко Марина презентувала результати випробування ранньостиглих сортів картоплі для вирощування з посадкою під зиму в умовах Півдня України.
Сидоренко Оксана, учениця Костогризівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Олешківської районної ради запропонувала методику підбору партенокарпічних гібридів огірка для вирощування у межах села Костогризове Олешківського району Херсонської області.
Григорків Віталій, учень Бериславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Бериславської районної ради досліджував бортне бджільництво в Україні та презентував пилкозбірник власної конструкції.
Учні Херсонського фізико-технічного ліцею Херсонської міської ради при Херсонському національному технічному університеті та Дніпропетровському національному університеті Чернозуб Євген, Єрмосіна Олеся, Дмитрієнко Олександра, Демиденко Андрій та Скорик Данило презентували актуальні дослідження в галузі технічних, комп’ютерних наук та математичного моделювання: «Створення біомеханічної руки на дистанційному керуванні», «Створення системи дистанційного контролю та управління житловим приміщенням», «Використання оптичного волокна для створення ваг», «Використання елементів робототехніки для формування ефективного енергозбереження», «Модель системи управління транспортним потоком в системі регульованих перехресть та залізничним переїздом».
Офіційне закриття і нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН у 2019 році відбулось 6 травня в Палаці культури і мистецтв НТУУ «Київський політехнічний інститут імені І. Сікорського».

На захід завітала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. У своєму виступі вона згадала головні проблеми людства та дала юним дослідникам три поради: цінувати людей, які поруч ‒ інших учасників, своїх керівників; роботу команди Малої академії наук та підтримку батьків. Шанувати свій час, який неможливо повернути, і мати міцну систему цінностей, щоб поставити собі велику мету на благо людства.
Цього року переможцями від Херсонщини стали 21 учасник: «бронзу» заслужило 11 з них, 9 фіналістів отримали «срібні» нагороди, а «золоті» медалі ¬– 1 МАНівка Сидоренко Оксана, учениця 10 класу Костогризівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Олешківської районної ради.

Хтось уперше здобув перемогу, дехто вкотре випробовував себе: Поплавський Артем (секція «економічна теорія та історія економічної думки») – учень Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради, Майстренко Софія (секція «зарубіжна література») – учениця Каховського НВК “Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов” Каховської міської ради, Ляшенко Марина (секція «селекція та генетика») – учениця Херсонської гімназії №1 Херсонської міської ради, Андреєв Олександр (секція «прикладна математики») – учень Херсонського фізико-технічного ліцею Херсонської міської ради при ХНТУ та ДНУ. Всі вони успішно презентувалисвої оригінальні дослідженняй і здобули перемогу.

Дехто з переможців буде номінований на отримання річної стипендії Президента України.
«Це можливість перевірити себе і свій задум, проект», – відзначали у спілкуванні з журналістами одні фіналісти.
«Ми змогли піднятися завдяки роботі на нову висоту, побачити нові перспективи», – зізнавалися інші.
«Хочу жити в цій країні, бути успішним в своїх мріях і планах», – формулювали своє бажання реалізуватися школярі з усіх областей України.
Пишаємося нашим талановитим та обдарованим підростаючим поколінням!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *