Понеділок, 4 БерезняПерший регіональний
Shadow

Медпрацівниці Херсонського онкодиспансеру вчилися українським ремеслам

Напередодні дня медичного працівника колектив Херсонського обласного онкологічного диспансеру завітав до Центру народної творчості. Сьогодні, ті, хто щодня допомагає сотням людей побороти страшний недуг, скинули білі халати та одягнули вишиванки.
Прийшли у гості не з порожніми руками, а з власноруч приготовленим короваєм, який подарували разом із старовинним рушником.

Зустріли гостей у центрі в найкращих українських традиціях та одразу ж провели до світлиці.

У приміщені наразі проходить персональна виставка майстрині-писанкарки Ольги Завальнюк, яка до того ж є викладачем Херсоньскої державної морської академії.  Представниця центру народної творчості Наталія Вигоднер провела гостям екскурсію, зануривши у вражаючий світ української культури.

Наталія Вигоднер:

«Традиційні писанки Ольги створені з використанням рослинних барвників – ягід і трав, бруньок і листя, корінчиків і кори дерев, пелюсток квітів, які переважно були зібрані на Херсонщині. Писанки були виготовлені за зразками графічних орнаментів багатьох регіонів України».

Провели для медпрацівниць і майстер-класи.  Учасниці розповідають, чого тільки не навчилися: плисти тин, в’язати етнічні килимки, робити із горішків прикраси, прикрашати баночки солом’яними виробами та створювати писанки.  

Крім того, стрибали цього дня на конях та ловили рибу.

Як розповідає головний лікар Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур, їх медичний заклад співпрацює з обласним центром народної творчості вже більше п’яти років. Для хворих проводять, так звану, арт-терапію: виставки та різноманітні майстер-класи. Щоденна робота з тяжкохворими виснажує й лікарів. Тож сьогодні й вони отримали заряд енергії та перезавантаження.

 

Представниця центру народної творчості Наталія Вигоднер подякувала гостям за візит та привітала рятівників людських життів із професійним святом.

Катерина Чобітько 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *