Понеділок, 20 ВересняПерший регіональний
Shadow

Медична комісія Херсонської облради підтримали звернення до Кабміну

комісія
Сьогодні, 9 червня 2021 року, під головуванням Віктора Короленка відбулося засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, здорового способу життя та курортно-туристичної діяльності. Також участь у роботі комісії взяли депутати – Тетяна Волинець, Світлана Межерицька, Ірина Сокур.

Так, комісія розглянула звіт про виконання у 2020 році заходів регіональної цільової програми запобігання та лікування серцево-судинних захворювань, у рамках якої з обласного бюджету було виділено 896,8 тис. грн на закупівлю виробів медичного призначення (штучних водіїв ритму). А також зміни до рішення ІІ сесії облради VІІІ скликання від 22 грудня 2020 року №40 «Про обласний бюджет Херсонської області на 2021 рік» та до плану заходів з реалізації у 2021-2023 роках Стратегії розвитку Херсонської області на період 2021-2027 років.

Опрацювавши звернення керівників обласних медичних закладів щодо виділення додаткових коштів на їх функціонування, комісія дійшла висновку підтримати дофінансування КНП «Херсонський обласний госпіталь ветеранів війни» ХОР на лікування та харчування ветеранів, КНП «Херсонський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» ХОР на функціонування відділення для застосування примусових заходів та проведення оглядів водіїв та на функціонування КНП «Херсонський обласний Центр медико-соціальної експертизи» ХОР. Всі питання комісія рекомендувала до розгляду на постійній комісії з питань бюджету та фінансів.

Разом з цим, депутати погодили змінені фінансові плани на 2021 рік комунальних некомерційних підприємств, серед яких: Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Херсонський обласний госпіталь ветеранів війни, Херсонський обласний центр громадського здоров’я, Херсонська обласна клінічна лікарня, Обласна лікарня відновного лікування та Херсонський обласний онкологічний диспансер.

Також комісія підтримала звернення депутатів Херсонської обласної ради VІІІ скликання до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Національної служби здоров’я України щодо перегляду умов фінансування закладів охорони здоров’я.

Згідно розрахунків розмір фінансування у 2021 році за пакетами медичних послуг залежать від обсягу наданої медичної допомоги лікарнями у 2020 році, кількість яких зменшилася через запроваджені урядом карантинні заходи. Внаслідок чого деяким закладам охорони здоров’я області передбачається фінансування менше 50% від обсягу отриманого фінансового ресурсу у 2020 році. Водночас за квітень 2021 року ЗОЗ області отримали всього174 млн грн (на 63% менше, ніж у січні 2021 року та на – 29,69% від фінансового ресурсу березня), за травень – 141 млн. грн.

Зниження фінансування вплине на заробітну плату медичних працівників та спровокує їх масове звільнення, відтік висококваліфікованих та досвідчених медиків за кордон, закриття ЗОЗ та руйнування системи охорони здоров’я.

Зважаючи на гостру ситуацію, Херсонська обласна рада на черговій сесії звернеться до центральної влади з проханням здійснити перегляд тарифів на послуги, які надаються ЗОЗ та оплачуються НСЗУ за договорами про медичне обслуговування, пакетів, умов фінансування та вимог до закладів охорони здоров’я.

Загалом постійна комісія з питань охорони здоров’я, здорового способу життя та курортно-туристичної діяльності опрацювала близько 20 питань порядку денного.

Пресслужба Херсонської обласної ради 

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *