Понеділок, 16 ТравняПерший регіональний
Shadow

Курсанти Херсонської морської академії долучилися до порятунку життя

Херсонська державна морська академія влаштувала акцію «День донора». З самого ранку курсанти займають чергу у медичний пункт, щоб долучитися до порятунку життя хворих херсонців.


Лейкоз, гепатобластома, лейкемія, серцева недостатність, рак, протезування – це далеко не повний список того, чому людині може знадобитися переливання крові чи плазми. У таких випадках, надія лише на тих, хто готовий донорським матеріалом рятувати життя інших.

За словами Ольги Пархоменко, головного лікаря медичного центру Херсонської державної морської академії, таку акцію їх навчальний заклад спільно з Херсонським обласним центром служби крові проводить вже вдруге. Минулого навчального року більше 50-ти курсантів здали кров. Цього року охочих не поменшало. Для того, щоб стати донором, каже лікар, потрібно пройти кілька етапів:


«Нам зателефонували з Херсонського обласного центру служби крові і повідомили, що терміново потрібна 2 група крові для молодої онкохворої дівчини. За день до здачі крові ми провели з курсантами відповідний інструктаж. Сьогодні вони реєструються, здають кров з пальця, проходять огляд терапевта, а вже потім йдуть здавати кров. Донорами можуть бути тільки абсолютно здорові курсанти, ті юнаки, які нещодавно хворіли на грип, або застуду до здачі крові не допускаються».


Процес здачі крові займає до 10 хвилин, після чого курсанти відправляються додому. Лікарі радять після процедури знизити фізичну активність.


Максим, курсант ХДМА: «Коли почув, що потрібні донори, не вагаючись долучився до акції, оскільки розумію, що це може врятувати чиєсь життя».

Наталя Бабій, секретар головного лікаря із в’язків з громадськістю Херсонського обласного центру служби крові:

«У Херсоні велика кількість дітей і дорослих з таким діагнозом, як лейкоз – злоякісна хвороба крові. Вони потребують переливання крові. Дякуємо курсантам і педагогам Херсонської державної морської академії за те, що відгукнулися на наше прохання і зробили добру справу».


Стати донором просто. Головне не мати медичних протипоказань і ваш донорський внесок обов’язково врятує чиєсь життя!

Катерина Чобітько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.