П’ятниця, 23 КвітняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині люди з розсіяним склерозом потребують державної підтримки

Розсіяний склероз – це не “гібрид” неуважності і забудькуватості, а тяжке захворювання нервової системи, пов’язане з “нападами” імунітету на клітини головного і спинного мозку.  Ця складна хронічна хвороба також вражає зорові нерви, призводить до серйозних порушень й інвалідності. Достеменно поки невідомо, чому виникає розсіяний склероз.

Лікар невропатолог вищої категорії Сергій Годун  пояснює, що перші ознаки захворюваності можуть з’явитися у людей віком від 20 до 40 років, переважно прогресує ця хвороба у жінок.  На Херсонщині близько 350 людей має цей діагноз. Таким хворим призначається комплексне лікування, терапія та лікарські препарати. Лікар пояснює, що такий препарат, як “Копаксон”, дає змогу всім хворим жити повноцінним життям. Він використовується щоденно так, як інсулін при цукровому діабеті. Деяким хворим можна замінити його на інші препарати, але на Херсонщині є хворі, які потребують саме цих ліків.

Раніше, «Копаксон» видавався в Херсонській обласній клінічній лікарні безкоштовно. Проте зараз у нашому місті виникла гостра проблема з закупівлею цього медикаменту.

Як зазначають в Херсонському департаменті охорони здоров’я , МОЗ України мало б виділити на 2019 рік 563 одиниць лікарського засобу «Копаксон». Натомість не отримано 26 шприців за 2018 рік, не кажучи за поточний 2019 рік, протягом якого взагалі надходжень лікарських засобів до Херсонської обласної лікарні не було.

Хоча, як зазначається на сторінці МОЗ України, на закупівлю медикаментів для лікування хворих українців на розсіяний склероз у держбюджеті на 2019 рік передбачено 120 млн гривень.

Тож за словами Оксани Рукавішнікової, заступника голови Херсонської обласної ради, надавати хворим на розсіяний склероз своєчасну та якісну допомогу стало просто неможливо:

Руковишникова

«Надавати своєчасну і якісну допомогу стає просто неможливо. Як неможливо відповідати на запитання людям, чому ліки, які є життєвонеобхідними та запланованими на отримання нашими медичними закладами, не отримуються Херсонською областю.  До мене звернулися люди, які хворіють на розсіяний склероз , яким препарат «Копаксон», раніше видавався в обласній клінічній лікарні безкоштовно.  Наразі вони вимушені самостійно шукати цей препарат, адже його потрібно вживати безперервно».

Вартість цього препарату близько 13-14 тисяч гривень (20 ін’єкцій). Купити їх в аптеці не є проблема. Та для людей з інвалідністю та їх сімей такі витрати щомісяця є просто неможливими. Припинити прийом цього препарату означає перекреслити результати попереднього лікування і дозволити хворобі прогресувати.

Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації неодноразово надсилалися звернення до МОЗ України, але поки що безрезультатно.

Людям залишається чекати та сподіватися, що держава їх почує.

Катерина Чобітько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *