Четвер, 23 ВересняПерший регіональний
Shadow

Першу хвилю захворюваності на грип прогнозують на кінець жовтня – початок листопада

В Україні цього року циркулюватимуть старі штами грипу. Це віруси грипу типу А – Брісбен і Канзас, та віруси групи Б – Колорадо і Пхукет. Таку інформацію надають у Центрі громадського здоров’я при МОЗ України. Як убезпечити себе від вірусу грипу, яким щорічно хворіють близько двох мільйонів українців,  нам розповів головний лікар Херсонського обласного Центру громадського здоров’я та спортивної медицини Юрій Ромаскевич.

  • Як відрізнити грип від гострих респіраторних захворювань?
  • На справді, це дуже просто. Спочатку з’являються загальні симптоми, такі, як головний біль і висока температура, а потім вже локальні, серед яких нежить та інші. У таких випадках самолікуванням займатися категорично заборонено, адже грип може призвести до летальних наслідків. У групі ризику вагітні жінки, діти від 7 до 12 років, люди похилого віку.
  • Часникові буси, трав’яні чаї… Які дієві способи захисту від грипу Ви можете назвати?
  • Захистити себе від грипу можливо, зробивши щеплення. Ефективність вакцини від грипу у всьому світі оцінюється на 97-98%. Тобто, якщо ви вакцинувалися, то можете бути впевненими на 98%, що не захворієте на грип. Вакцина від грипу готується кожного року залежно від штамів, які циркулюватимуть. Термін її придатності до червня наступного року. Тому при щепленні необхідно обов’язково звернути увагу на термін виготовлення. Адже минулорічна вакцина вже не буде ефективною. Наступного тижня вакцина проти грипу має надійти у аптеки. Її вартість коливатиметься в межах від 250 до 500 гривень. Все залежить від виробника. Але ефективність вакцини від грипу також залежить від дотримання холодового ланцюгу, тобто умов її транспортування і зберігання. У медичних закладах державної та комунальної форми власності цей процес більш якісно дотримується. Між тим, де зробити щеплення, пацієнт вирішує самостійно. Адже в Україні згідно з медичною реформою діє право вибору, як лікарні, так і лікаря.
  • Якщо все ж таки людина захворіла. Який метод лікування обрати?
  • Перш за все, необхідно звернутися до лікаря. Якщо через два-три дні після цього, вам не стало легше, викликайте медпрацівника знову. Адже це той період, коли виникають ускладнення. Вживання часнику, безумовно, стимулює імунітет, але не лікує від грипу. Антибіотик взагалі не рекомендують. Щодо противовірусних препаратів, то їх ефективність й по сьогодні не доведена, зокрема, і при вірусі грипу.
  • Якими будуть Ваші рекомендації нашим читачам?
  • Необхідно постійно формувати імунітет, який зменшить шанси захворіти на грип. Це рухова активність, раціональне харчування (дотримання основних складових: жирів, білків, вуглеводів і натуральних вітамінів) і загартовування. Також необхідно уникати місць масового скупчення. Якщо є можливість пройти дві зупинки пішки, зробіть це і не сідайте у громадський транспорт. Прийшовши з вулиці, перш за все ретельно помийте руки і обличчя з милом. При можливості користуйтеся маскою. Та саме головне – ніякого героїзму на роботі чи у школі. При перших симптомах грипу лишайтеся вдома. Але нехай грип та інші хвороби обходять вас стороною. Будьте здорові!

Запитання ставила Елеонора Гуськова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *