П’ятниця, 15 СічняПерший регіональний
Shadow

На Арабатській Стрілці розквітли різнокольорові іриси

Весна не спить. Погода продовжує дарувати нам ясні та сонячні дні, а Арабатська Стрілка, яка славиться своїми бальнеологічними властивостями, вражає різнобарвними первоцвітами, серед яких іриси сонячно-жовтого та яскраво-фіолетового кольорів. Квіти вкривають значну частину степів і дарують чудовий краєвид.

У перекладі “ірис” означає “веселка”. Так назвав квітку Гіппократ на честь Іриди, богині веселки. Легенда розповідає, що коли Прометей подарував людям вогонь, спалахнула веселка – так раділа природа. Веселка переливалася весь день, вечір і ніч, а коли темрява відступила і зійшло сонце, всі побачили, що на землі розцвіли дивовижні іриси – квіти, схожі на веселку.

На жаль весняні первоцвіти значно страждають від людей, які не можуть вистояти перед їх красою і збирають для власного задоволення. Тому сьогодні більшість первоцвітів перебувають під охороною на регіональному, національному та світовому рівнях .

Всі цибулинні види рослин розмножуються насінням, які починають дозрівати після цвітіння. Насіння падають навколо рослини, і протягом двох-трьох років проростають. Буває, що багато туристів викопують цибулини ірисів і відвозять їх додому, а потім дивуються, чому рослини не ростуть.

Крім того, іриси в’януть відразу ж після зрізання, і, на відміну від садових, не зберігаються в вазі з водою. Головне – не забувати, що дивовижні квіти занесені до Червоної книги. І краще забрати з собою на згадку світлини рослин, ніж швидко в’янучі букети.

На Арбатсткій Стрілці зростають ще багато різноманітних рослин. Наприклад, нерідко на початку весни на незабудованих територіях між селами Щасливцеве та Стрілкове, можна побачити, як цвіте пізньоцвіт анкарський. Він занесений до Червоної книги, і, як вид, охороняється в Карадазькому природному заповіднику і в Азово-Сиваському національно-природному парку.

Також на схилах Сиваша можна побачити рідкісне видовище – масове цвітіння тюльпана Шренка. Він занесений до Червоної Книги України та є родоначальником садових тюльпанів.

Пам’ятайте, первоцвіти – рід багаторічних і однорічних рослин, що починають своє цвітіння ранньою весною, відразу після того, як розтануть сніги.

Вони створені не просто милувати око яскравими кольорами, доки усі інші трави сплять, а приваблюють комашню, яка також прокидається у цей час, і має виконати ряд важливих функцій, як от лікування дерев чи запилення сільськогосподарських культур.

Коли хтось хоче зірвати квітку, то обирає найкращу, а значить — здорову. Суцвіття, що залишаються, не можуть сформувати недеформоване, стійке до хвороб і шкідників насіння.

До того ж, при цьому пошкоджується і сама цибулина: утворюється своєрідна рана, туди потрапляють бактерії.

Це призводить до того, що щороку в нашій країні знищується близько 20 млн пролісків та інших сортів первоцвітів, яких може зовсім не залишитися, комахам не буде чим поживитися, страждатимуть дерева і сільськогосподарські культури і, врешті, ми, люди, не отримаємо врожаю.

Нагадаємо, за незаконний збір, збут та купівлю первоцвітів, статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн з конфіскацією рослини. При цьому аналогічні дії, вчинені щодо першоцвітів, які зростали в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн з конфіскацією рослини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *