Середа, 21 КвітняПерший регіональний
Shadow

На будівництво КПВВ «Каланчак» витратили 72 млн грн

Під час робочої поїздки на Херсонщину Віце-прем’єр-міністр України Дмитро Кулеба взяв участь у відкритті сервісної зони КПВВ «Каланчак», яка збудована для комфортного перетину адмінмежі, а також для надання адміністративних, транспортних та побутових послуг.

Тут працює сучасний Центр надання адміністративних послуг(ЦНАП), де люди зможуть отримати паспорт, зареєструвати нерухомість чи бізнес. Також сервісна зона має автостанцію, зону відпочинку, медпункт і відділення «Нової пошти».

Дмитро Кулеба: «Ми – людиноорієнтований Уряд. І я запевняю вас, що настане день, коли ми перетнемо цю адмінмежу і перенесемо на анексовану територію України – Крим, гідне ставлення до людини, до її поваги, її прав. Але прийде час і нам доведеться демонтувати ці споруди на КПВВ і перенести їх на інші місця. Нам є ще що облаштовувати, повірте, приміром, кордон з Білорусією».

Будівництво сервісної зони на КПВВ «Каланчак» здійснювало АТ «Укрзалізниця». Проектно-кошторисна документація була розроблена на суму в межах 100 млн грн, але як запевнив представник АТ «Укрзалізниця» вдалося зекономити частину коштів – вцілому було витрачено 72 млн грн.

На КПВВ «Каланчак» розмежовано напрямки перетину адмінмежі для пішоходів і транспортних засобів. Працює чотири інспектори, які здійснюють прикордонний контроль. Скупчення людей не має, перевірка документів триває п’ять, а то й менше хвилин.

Люди, які перетинали адмінмежу, під час спілкування, не приховували свого задоволення тим, що на ста метрах, які їм доводиться пересікати з української сторони є комфорт, проте і не заперечували, що такими спорудами влада легалізує анексію Криму.

КПВВ «Каланчак» знаходиться в 92 км від Херсона, на межі між контрольованою Україною територією та анексованою територією АР Крим.

Пропускна спроможність КПВВ «Каланчак» складає за добу 450 транспортних засобів,пішоходів – три тисячі осіб, хоча по факту щодня адмінмежу перетинає вдвічі менше людей.

Нагадаємо, що під час представлення голови Херсонської ОДА Юрія Гусєва, яке відбудося на КПВВ «Чонгар» 13 липня 2019 року, Президент України Володимир Зеленський наголосив, що створення сервісних центрів з автовокзалами та ЦНАПами на КПВВ «Чонгар» і «Каланчак» необхідно завершити до 20 грудня. Будівництво нових КПВВ розпочалося 20 вересня 2019 року, які запрацювали 15 листопада цього року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *