П’ятниця, 23 КвітняПерший регіональний
Shadow

На херсонців чекає головний розпродаж року

Завтра, 29 листопада 2019 року, у всьому світі, в тому числі й на Херсонщині, відбудеться день масових розпродажів під назвою “чорна п’ятниця”. Цього дня чи не в кожному магазині покупцям обіцяють “шалені знижки”. Аби херсонцям втриматися від необдуманих покупок і не перетворити шопінг на суцільний стрес, ми приготували поради експертів.

Юрій Бездетко, доцент кафедри фінансів і кредиту Херсонського національного технічного університету, радить херсонцям більш ретельно придивлятися до обраного товару, адже «чорна п’ятниця» зазвичай вигідна не тільки для покупців, а й продавців.

Юрій Бездетко: «Зазвичай великі розпродажі влаштовують, в першу чергу для того, щоб позбутись «старої продукції». Більшість магазинів не робить значні знижки на нові колеції будь-якого товару. Тому покупець має ретельно вивчити та гарно подивитися на те, що він хоче придбати.

Також цього дня використовують так звані «фіктивні знижки», вони розраховані на ту категорію покупців, які готові купити тільки за знижкою. На них і розраховані такі маркетингові прийоми. Щоб дізнатися, чи не накручували ціну, треба фотографувати цінники на потрібні речі до «чорної п’ятниці» і порівнювати їх з вартістю під час розпродажу.

Ціни саме в цей день зовсім не найнижчі, особливо в українських торгових центрах й магазинах дорогих брендів».

Психолог Світлана Шебенова запевняє, що у такий день діє, так званий закон «духовної єдності натовпу». Він полягає у наслідуванні колективної поведінки людей у певному середовищі.

Світлана Шебенова: «Визначтесь, що іде ви хочете купити, щоб завчасно приміряти цю річ і в спокійній обстановці придивитися до деталей. Міряйте до початку метушні і керуйтеся правилом «більше міряти і менше купувати».

Зробіть список покупок, які дійсно вам потрібні і визначте суму грошей, яку ви хочете витратити. Адже коли люди бачать великі знижки, з’являється думка – треба купити це негайно, тоді рідко хто аналізує – “дорого це для мене чи ні”.

Також я б радила купувати подорожі, навчальні курси, книжки, квитки на концерти тощо. На відміну від суто матеріальних речей, ці нематеріальні речі роблять щасливими тривалий час».

Крім того, за словами психолога робити покупки потрібно тільки в гарному настрої.

Редакція «Першого регіонального» бажає вам щасливої п’ятниці та вдалого шопінгу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *