Четвер, 23 ВересняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині День Конституції України відсвяткували унікальною мистецькою акцією. ФОТОРЕПОРТАЖ

На Станіславських “скелях”, на березі Дніпровського лиману Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр імені М.Куліша за підтримки Станіславської ОТГ і меценатів провів мистецьку акцію “З Україною в серці”.

Ця акція приурочена до Дня Конституції України, а також вона – один з творчих експериментів, до яких вдається театр, щоб мати можливість повноцінно працювати в умовах карантинних обмежень.

На березі лиману музиканти оркестру театра і вокалістки Наталя Вишневська і Вікторія Кириченко представили концерт-виставу з оркестрових і вокальних музичних номерів. Автори переважної більшості творів, які виконувалися на Станіславських “скелях” увечері 27 червня 2020 року, – українські.

Виконав оркестр і “Місця щасливих людей” – відомий твір гурту “Скрябін”, яка зняла кліп на цю пісню саме на “станіславських скелях”.

“Я пам’ятаю, як знімався цей кліп. Фронтмен “Скрябіна” Андрій Кузьменко був в захваті від наших краєвидів. До речі зйомки відбувалися буквально в ста метрах від місця, де ми проводимо цю акцію”, – розповів глядачам, які зібралися суботнього вечора, директор та художній керівник театра імені Куліша Олександр Книга.

Глядачами видовища, яке влаштував театр, були і місцеві мешканці, і херсонці, і шанувальники мистецтва з Миколаївської області. Глядачів пропускали на місце проведення заходу після температурного скрінінгу і обробки рук антисептиком.  

Судячи з реакції глядачів, цей мистецький пікнік пройшов, як кажуть, “на ура”. Крім артистів театру, виступали також колективи зі Станіславської ОТГ.
А для артистів цей захід був неабияким випробуванням. Бо і музиканти, і вокалістки працювали на відкритій місцевості і без звукопідсилювальної апаратури.

“Ми задіяли не повний склад оркестру. Під час репетиційного періоду виїжджали сюди кілька разів, перевіряли, які інструменти саме тут звучатимуть краще, який репертуар буде “в десятку”. І вже, виходячи з цього, формували і склад музикантів, і програму”, – розповів диригент театрального оркестру Артем Філенко.

До речі, і сам Артем був на цьому дійстві не тільки диригентом. Він – ще й чудовий шоумен, що для музиканта, який працює в театрі, дуже гарна якість. Тому Артем і керував оркестром, і разом з вокалістками “заводив” публіку.      

За словами директора театру Олександра Книги, мистецька акція “З Україною в серці” – перша, але не єдина подія, яку театр має намір провести в Станіславі.

“Теперішні умови, – каже директор театру, – змушують нас шукати нові підходи, щоб працювати і не втратити глядача. Тому у нас і з’явилися “театр у дворі”, “театр у лісі”. Будемо працювати й у інших нових для себе локаціях. Ось коли ми готували цю подію і оглядали місцевість, то побачили одну місцину, де сказали собі: “Тут буде вистава просто неба”. Але щодо інших подробиць поки що промовчу, бо проект треба підготувати, а потім представляти у повному обсязі”.

Цього року у Херсонській області День Конституції України святкують не з розмахом, м’яко кажучи. Можливо, через карантин, а, можливо, через не дуже сильне бажання можновладців влаштовувати свята навіть у тих межах, які дозволяє карантин.

Тому акція Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Куліша “З Україною в серці”, скоріше за все, буде наймасштабнішим на Херсонщині заходом, проведеним цього року до Дня Конституції України.


 
В’ячеслав Гусаков, фото автора    
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *