Середа, 28 ЖовтняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині державне підприємство з видобутку солі перейде у приватні руки

Єдине в Україні державне підприємство, що виробляє морську сіль, вирішили віддати на приватизацію шляхом продажу на аукціоні. Мова йде про Геройське дослідно-промислове підприємство, що розташоване на березі Дніпровського лиману, на відстані 70 км від районного центру – міста Гола Пристань.

Інформацію про відповідне рішення розмістила прес-служба Регіонального відділення фонду державного майна в Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі на сторінці у Фейсбук.

«Наказом РВ ФДМ в Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі від 23 червня 2020 року №244 прийнято рішення про приватизацію шляхом продажу на аукціоні  ЄМК ДП «Геройське дослідно-промислове підприємство» (код за ЄДРПОУ 00383604)» – йдеться в повідоменні.

Основним видом діяльності установи є видобуток кухонної харчової осадочної солі, отриманої шляхом випарювання з морської води Чорного моря у відкритих осадових басейнах.

Добувати сіль тут розпочали ще у 1769 році, за часів Катерини II. Тоді на території сучасного села Геройське запорозькі козаки збирали сіль і возами доставляли її в Січ для своїх потреб і подальшого продажу в Московію, Польщу і Литву.

У 2000 році Кабмін України відніс Геройське дослідно-промислове підприємство до переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

А вже у 2007 році ДП «Геройське державне дослідно-промислове підприємство» виробило понад 7 576 тонн продукції.

З тих пір більше солі, ніж тоді, 13 років тому, у Геройському не добували. Та й взагалі підприємство почало втрачати свої позиції.

Як розповів директор підприємства Андрій Тищенко, на посаду його було призначено 5 років тому, коли установа зазнала повного банкрутства. За 5 років керування налагодити становище більш-менш вдалося. Зараз на підприємстві працює 24 людини. Вже днями буде розпочато роботи зі збору солі.  Але, за словами Андрія Тищенко, для того, щоб сіль, яку тут добувають потрапила на прилавки магазинів, потрібен інвестор.

Андрій Тищенко:

«Уграє унікальне підприємство – держава, яка не допомагає у його розвитку.  Херсонська сіль, яка насичена йодом, вітамінами і мікроелементами, продається тільки, як технічна, оскільки у нас немає коштів на купівлю обладнання для промивання, подрібнення і фасування товару. Наша техніка вже застара, нам потрібне фінансування, але держава не може нас цим забезпечити. Тому, я обома руками за те, щоб підприємство віддали у приватизацію, але не за дві копійки. Потрібно знайти інвестора, який зробив би значний  внесок у розвиток виробництва».

Вважає, що потрібен гарний господар, який зумів би відродити унікальне підприємство і в.о. сільського голови Геройське Любов Войтик-Миронюк.

Любов Войтик-Миронюк:

«Звісно, те що підприємство віддають на приватизацію викликає двоякі погляди. Адже, де гарантія, що новий власник не вграє підприємство ще більше. Але, звісно, я за те, щоб з’явився гарний господар, який розвивав би унікальне виробництво, яке вплинуло б і на розвиток нашої громади. Наші жителі згодні платити податки, хочуть, щоб селище розвивалося, але держава цьому не сприяє. Тому, сподіваємося, що новий господар виявиться справжнім ентузіастом, якому вдасться підняти солепромисл на високу виробничу потужність».

Як повідомили у фонді державного майна, дату проведення аукціону та стартову ціну за підприємство буде прийнято та оголошено вже найближчим часом.

Катерина Чобітько 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *