Неділя, 3 ГрудняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині експерти виявили порушення продажу дитячих іграшок

Протягом І кварталу 2020 року спеціалісти Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області провели 4 планові перевірки дитячих іграшок– три у Херсоні та одну в Новій Каховці. У всіх суб’єктів господарювання встановлено порушення вимог чинного законодавства у сфері ринкового нагляду. Про це повідомляє прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Суб’єктам господарювання надано 6 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів: 1 рішення про обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку, 1 рішення про приведення продукції у відповідність до встановлених вимог, 4 рішення про усунення формальної невідповідності.

Так, за результатами проведених перевірок іграшки не відповідали встановленим вимогам нормативних документів: Іграшка дитяча трансформер ТМ «RobocarPoli», артикул 83168ВМ, виробник: Китай; дата виготовлення: 2017 рік; не відповідала пп. 6, 18, 27, 44 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018 року № 151: на виробі та на пакуванні відсутній знак відповідності технічним регламентам, не зазначено зареєстроване комерційне найменування та контактну поштову адресу імпортера.

Іграшка дитяча (робот-конструктор), на пакуванні зазначена така інформація: «Qman», 1802-4, madeinChina; не відповідає пп. 9, 10, 19, 27, 44, 45, 48 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018 року № 151: на виробі та на пакуванні відсутній знак відповідності технічним регламентам, не зазначено найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку та контактну поштову адресу виробника, імпортера, дату виготовлення згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов.

Іграшка дитяча, на пакуванні якої зазначена така інформація: «LOLSurprised!», NOBB031A, madeinChina; не відповідає пп. 9, 10, 11, 19, 20, 27, 37, 38, 44, 45, 48 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018 року № 151: на виробі та на пакуванні відсутній знак відповідності технічним регламентам, не зазначено найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку та контактну поштову адресу виробника, імпортера, дату виготовлення згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов.

Попередження та інструкції щодо безпечності складені із порушенням вимог закону про порядок застосування мов. Попередження про небезпеку на іграшці не супроводжується словами «Увага» або «Попередження».

Іграшка розвиваюча з пищалкою ТМ «bimbo»,ВМ-89005; виробник: Китай; дата виготовлення: 2019 рік; не відповідає пп. 19, 27, 44, 45, 48 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018 року № 151: на виробі та на пакуванні неналежно застосовано знак відповідності технічним регламентам,не зазначено найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку та контактну поштову адресу імпортера. 

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області звертає увагу споживачів, що у місцях реалізації іграшок мають бути наявні документи, які дозволяють ідентифікувати продавця- підприємство чи фізичну особу-підприємця, при продажу іграшки має бути наданий товарний чи фіскальний чек, а продавець повинен мати Декларацію про відповідність товару.Споживачам потрібно звертати увагу на належне маркування іграшок. Відповідно до Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018 року № 151,«Порядку провадження торговельної діяльності та правил торгівельного обслуговування на ринку споживчих товарів» від 15.06.2006 № 833 забороняється продаж товарів, що не мають відповідного маркування.

У випадку, якщо при придбанні іграшок є сумніви щодо їх безпечності, просимо повідомляти Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, за адресою: м. Херсон, вул. Перекопська, буд. 17, Управління захисту споживачів: м. Херсон, вул. Старообрядницька (Комсомольська), 34, тел. (0552) 26-36-06, 0913319890 (Viber).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *