П’ятниця, 29 БерезняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині громадські діячі обговорили питання низької народжуваності та шляхи її вирішення

На Херсонщині існує серйозна демографічна проблема, яка пов’язана із низькою народжуваністю. Щороку у області стає на 1000 дітей менше. На зниження народжуваності впливає кілька факторів: еміграційний процес, а також високий відсоток розлучення.

Саме на цю актуальну тему Андрій Яценко, голова громадської організації «Національний конгрес батьків України» провів діалог з Русланом Кухарчуком, головою Всеукраїнської громадської організації «Всі разом за сім’ю».

  • Як вирішити проблему низької народжуваності?

 

Наші друзі та партнери на Херсонщині докладають багато зусиль, щоб активізувати сімейну тематику. Ми маємо розглядати сім’ю та  все, що пов’язано з інститутом сім’ї, як ключову складову державної національної політики і стратегії. Це не лише предмет громадської діяльності, церковних та релігійних організацій. Це передусім – об’єкт державних зусиль. Тому, для існування держави, сімейні питання мають бути переведені в ранг національної політики, задля уникнення серйозних ризиків.

  • Як досягти того, щоб найвищою цінністю для людини були діти та міцна родина?

 

Я думаю, що по-перше, одружуючись, люди не повинні розглядати такий варіант, як розлучення. Адже, якщо вони думають про таку альтернативу, то скоріше за все, вони їм скористаються. Варто пам’ятати, що сім’я – це не просто бізнес угода, де можна зійтися чи розійтися, це – важливе рішення та продовження роду. Тому, якщо ми піклуємося про майбутнє покоління, то і чоловік, і дружина мають докласти зусиль, щоб зберегти найцінніше. По-друге, варто народжувати дітей, якщо Бог дає здоров’я та можливість. Всім сім’ям вирішувати самостійно, але мені здається, що в сім’ї, за хорошою української традицією, має бути  троє дітей, а то й більше.

  • Чи має держава підтримувати сім’ї?

 

Для держави раціонально підтримувати  сім’ї, бо коли є сім’я та діти, то автоматично зменшується такі негативні явища, як вулична злочинність, проституція, кількість  ув’язнених, сиріт. Тобто чим більше «здоровіших» сімей, тим менше соціальних проблем. І в тих державах, де це розуміють, там сім’я є об’єктом зусиль державної політики, там фінансово підтримують дітей. 

  • Чи завжди народжуваність залежить від матеріального стану?

 

Звісно, діти потребують чималих ресурсів, але не фінансова складова є вирішальною. Адже парадокс полягає у тому, що найменша народжуваність у заможних країнах, а найбільша народжуваність у бідних країнах. Можливо, США є тим винятком, де і заможна країна, і висока народжуваність. На мою думку, основною причиною є цінності. Якщо людина зростає у суспільстві, де є традиція народжувати трьох і більше дітей, то це стає нормою.

  • Щоб ви побажали херсонцям?

 

Бажаю херсонцям родинного затишку, любити і цінувати один одного, як надзвичайно важливу цінність.

  • Міцна родина – міцна країна. Щастя та здоров’я всім!

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *