Неділя, 23 СічняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині хочуть обмежити використання агрохімікатів в межах буферної зони “Асканії-Нової”

агрохімікати

На Херсонщині хочуть обмежити використання агрохімікатів в межах буферної зони заповідника “Асканія-Нова”. З метою внесення змін до договорів оренди земельних ділянок обласна прокуратура відкрила 5 проваджень в інтересах держави.

Встановлено, що внаслідок безконтрольного використання засобів захисту рослин на прилеглих до заповідника територіях спричинено шкоду навколишньому природному середовищу у вигляді масової загибелі червонокнижних птахів.
 
Сума спричинених збитків складає понад 10 млн. грн.
 
У той же час жодних обмежень у використанні земельних ділянок, що знаходяться в буферній зоні біосферного заповідника, ні договорами оренди землі, та іншою землевпорядною документацією не передбачено.
 
Реагуючи на вказані порушення вимог природоохоронного законодавства, прокурор пред’явив до суду 5 позовів про внесення змін до договорів оренди землі площею понад 1,5 тис. га в частині встановлення обмежень у використанні засобів захисту рослин в межах буферної зони заповідника з метою попередження в майбутньому негативних наслідків антропогенної діяльності сільськогосподарських товаровиробників.
 
 
Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.
 
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *