Середа, 22 ВересняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині коронавірус забрав життя маестро

1 грудня 2020 року, коронавірус забрав життя професора Херсонського державного університету, відмінника освіти України, заслуженого працівника культури України, почесного професора Гамбурзької музичної академії Святослава Марцинковського.

Святослав Леонтійович двадцять років був головним диригентом симфонічного оркестру ХДУ. Він стояв у витоків кафедри музичного мистецтва і до останнього був головним генератором нових творчих ідей і проєктів. За словами ректора ХДУ Олександра Співаковського, маестро не шкодував ані сил, ані знань та натхнення для роботи із творчою молоддю, для популяризації і збереження престижу високого професійного мистецтва.

“Чесно кажучи, мені навіть важко пригадати зараз якусь іншу творчу постать, яка б доклала для розвитку культури і духовності нашого південного краю більше зусиль, ніж це робив протягом цих десятиліть Святослав Леонтійович”, – зазначив Олександр Співаковський. 

Серед його учнів – відомі диригенти і артисти філармоній, лауреати і дипломанти різноманітних міжнародних та всеукраїнських конкурсів.  Його любили студенти, поважали колеги, і він завжди ставився до людей приязно, відкриваючи душу світові. Лише кілька днів тому, 17 листопада, у Святослава Марцинковського був день народження. До свого 75-річчя він не дожив усього рік.  

“Підступний ковід обірвав життя маестро, наче струну, на злеті. Він, як завжди, був буквально переповнений новими ідеями та задумами. І неодмінно втілив би їх у життя, бо в ньому якось дивним чином поєднувалися такі не надто притаманні творчим людям цілеспрямованість і дисципліна. Хоч і прийнято вважати, що незамінних людей не буває, але це точно не про Маестро. Іншого такого вже не буде. Ніколи…”,- зауважив Олександр Співаковський. 

Смерть Святослава Леонтійовича Марцинковського – непоправна втрата для всієї мистецької спільноти України.

Висловлюємо глибоке співчуття родині професора!

Хочете отримувати найважливіші новини? Підписуйтеся на наш канал в ЮтубіTelegram та Instagram.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *