П’ятниця, 14 ТравняПерший регіональний
Shadow

На Херсонщині кожного дня 5 херсоців дізнаються про діагноз онко

Депутати міськради Херсона звернуться до міського голови з питання виділення коштів на придбання високотехнологічного обладнання, при перевиконанні міського бюджету.

19 лютого 2020 року на засідання постійної депутатської комісії з медицини з проханням виділити 10 млн. грн. на придбання лінійного прискорювача звернулась головна лікарка Херсонського онкодиспансеру Ірина Сокур.

Своє прохання вона основувала на статистичних даних динаміки зростання кількості хворих серед населення Херсонщини. «Протягом останніх років рівень захворюваності на онко зростає і лише за 2019 рік він збільшився ще на 4%. На сьогоднішній день в місті Херсоні перебуває на обліку 12,5 тис пацієнтів хворих на рак і щороку майже 2 тис нових випадків виявляють серед мешканців міста Херсона. Щороку помирає майже 1 тис жителів міста Херсона від раку. Якщо взяти статистику – це кожного дня 5 херсоців дізнаються про діагноз онко і кожного дня два херсонці помирають від раку. Це катастрофічна ситуація по області, яка потребує об’єднання всіх зусиль, не лише обласної та місцевої влади, а й усіх небайдужих людей, тому що завтра буде пізно» – повідомила Ірина Сокур.

 

В 2019 році вже були виділені кошти з обласного та місцевого бюджетів на придбання високотехнологічного обладнання – лінійний прискорювач для опромінення ракових новоутворень. Це поклало початок для оснащення центру по боротьбі зі страшною недугою, але цього недостатньо. Лікуються в ньому не лише жителі сільських районів, 40% пацієнтів – це городяни обласного центру.

Такого обладнання немає і не може бути встановлено в міських лікарнях, для цього необхідні ліцензії, фахівці.
«Я звертаюсь про виділення хоча б 10 млн. грн. в поточному році для співфінансування придбання високотехнологічного обладнання. Ми плануємо в цьому році придбати ще один лінійний прискорювач» – звернулась пані Сокур до депутатів.

Депутати підтримали звернення головного лікаря онкодиспансеру Ірини Сокур та прийняли рішення звернутися до міського голови розглянути питання виділення коштів на придбання високотехнологічного обладнання, при перевиконанні міського бюджету.

Ірина Білецька

 

схожі записи:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *